Baykal: Gül, Erdoğan’la görüşsün

CHP lideri Deniz Baykal, ülkedeki gerilimden hükümetin sorumlu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Gül’ü Başbakan Erdoğan’la görüşmeye çağıran Baykal, “Başbakan böyle gerdiği süre ülkeye huzur gelmez” dedi.

Anadolu Ajansı 10.02.2010 - 18:39

CHP Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında toplandı.

Alınan bilgiye göre, gündemdeki konuların ele alındığı toplantıda son günlerde yaşanan siyasi tartışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda, AK Parti'nin ''din ve türban üzerinden siyaset yaparak gerginliğe sebep olduğunu'' öne süren Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ''siyasi üsluba yönelik uyarıları ve siyasi parti liderleriyle ikili görüşmeler yapabileceğine'' ilişkin sözlerini de değerlendirdi.

Baykal, şunları kaydetti: "Türkiye'de yaşanan bu gerilimi düşürmek Başbakanın ve iktidar partisinin sorumluluğundadır. Başbakan ve iktidar partisi toplumu böyle gerdiği sürece Türkiye'ye huzur gelmez. Biz isteriz ki kavga ortamı ortadan kalksın Türkiye'nin gerçek gündemi, işsizlik, yoksulluk konuşulsun.

Biz gerilimden yana değiliz ama AKP gündemi değiştirmek için sürekli kavga ve gerginlik yaratıyor. Sayın Cumhurbaşkanı önce Başbakanla mutat görüşmeleri sırasında bu konuyu ayrıntılı konuşmalı ve telkinlerde bulunmalıdır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...