Baykal: ‘Recep Efendi’ diyeceğim ama...

Başbakan Erdoğan’ın kendisine “Baykal Efendi” dediğini söyleyen CHP lideri Deniz Baykal, “Ben de 'Recep Efendi' diyeceğim ama olmuyor. Recep olmaya Recep de, efendi değil” dedi.

16.06.2009 - 17:37

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerini değerlendirdi.

"Koyun bile emanet edilmez" ve "5 keçi versen yönetemez" diyen Başbakan Erdoğan'a tepki gösteren Baykal, ''Dünyası bu Başbakan'ın... Ben, 5 keçiyi yönetip yönetemeyeceğimi bilmiyorum. Hiç denemedim. Başbakan, keçileri yönetme konusunda iddialı ama ben insanları yönetmeye çalışıyorum. Bizim için amaç odur" dedi.

Erdoğan'ın kendisine yönelik "Efendi" hitabına da yanıt veren Baykal, şöyle konuştu: "Sen, siz, sayın derken, 'Baykal Efendi'ye geldik. Şimdi ben ona 'Recep efendi' diyeceğim. Bakıyorum olmuyor. Recep olmaya Recep de, efendi değil.

Başbakan, hangi ruh haliyle, hangi sıkıntıyla, hangi içini boşaltma ihtiyacıyla böyle garip arayışlara yöneliyor. Meramını ifade et. Ben ifade ediyorum: Deniz Feneri bataklığında çırpınıyorsunuz. 60 milyon dolara üçüncü uçak yanlıştır. Nokta... Bu kadar. Buna cevap veremiyorsun diye, aklınca hakaret etmeye, küçük düşürmeye çalışarak konuşmalar yapmak, Türkiye Cumhuriyet Başbakanı'na yakışmıyor.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...