Baykal: Yargı hafiften işler hale geldi

CHP lideri Baykal, RTÜK Başkanı Akman'ın malvarlığına tedbir konulmasının yargının işler hale geldiğini gösterdiğini söyledi.

Haberler - NTV Haber 06.06.2009 - 16:15

Deniz Feneri davasında RTÜK Başkanı Zahid Akman'a ilişkin gelişmeler, bugün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da gündemindeydi.

Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Kızılca beldesinde konuşan Baykal, "Deniz Feneri soruşturmasında dün bir haber çıktı. O işle irtibatlı kişilerin malvarlıklarına tedbir konuldu. Yani yargı hafiften işler hale geldi" dedi.

CHP lideri, Başbakan Erdoğan'ın partisine "AKP" denilmesine tepki göstermesine yönelik eleştirilerini de yineledi.

Baykal, Erdoğan'a "Bir Başbakan milletinin yarısını böyle suçlayabilir mi? Sen Başbakan oldun da memlekete edep mi öğreteceksin, aklığa meraklıysan dokunulmazlığı kaldır" diye seslendi.

Başbakan Erdoğan'ın, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adının yanlış söylenişle ''AKP'' diye ifade edildiğini belirterek tepki gösterdiğini hatırlatan Baykal, şöyle konuştu:

"Ne denecek? 'AK Parti densin' diyor. Ak ol da millet sana AK Parti desin. Dokunulmazlıklar kalksın kim ak kim kara görelim. Aklığa meraklıysan gereğini yap, dokunulmazlıkları kaldır."

Baykal, Meclis'te yoğun tartışmalara neden olan mayın temizleme tasarısına da değindi:

"'nin vatan toprağını sana pazarlatmazlar. Hükümet, bütün muhalefetteki partilerin ve kamuoyunun tepkisine rağmen bu yasayı Meclis'ten geçirdi. Bu yasa, Meclis'ten geçmiş olsa bile yasanın bu maddesi ölü doğmuştur. Çünkü, bu maddeyi sana uygulatmazlar. Şimdi yasa Cumhurbaşkanı'nın önünde. Cumhurbaşkanı imzalamaz diye düşünüyoruz. İmzalasa da uygulayamazlar. Uygulatmazlar adama.

AKP gün geçtikçe oy kaybediyor. Demokraside hiçbir parti, hiçbir iktidar baki değildir. Bunların da sonu geliyor. AKP gidiyor CHP geliyor. CHP iktidarında bütün sulama projelerine sahip çıkacağız. Çiftçinin mazot fiyatlarını indireceğiz. Ürününe yüksek taban fiyatı vereceğiz."

Sayfa Yükleniyor...