Baykal'dan rüşvet iddiası için suç duyurusu

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Emniyet'in ABD'li yetkililere verdiği iddia edilen brifingte kendisine rüşvet ödendiğinin öne sürülmesi konusunda savcılığa suç duyurusunda bulundu.

10.02.2012 - 10:48

Baykal'dan rüşvet iddiası için suç duyurusu

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kendisiyle ilgili olarak WikiLeaks belgelerinde yer alan iddiaların ve bu iddiaları ortaya atan kişilerin araştırılması ve cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Deniz Baykal’ın avukatı Muzaffer Yılmaz, hafta başında yaptığı açıklamada Baykal’ın rüşvet aldığı iddiasına yönelik tüm belgelerin, 3 gün içinde savcılıklara verilmemesi durumunda, Emniyet yetkilileri, İçişleri Bakanı ve Başbakan hakkında suç duyurusunda bulunulacağını ve tazminat davası açılacağını bildirmişti.

Wikileaks'te yer alan iddiaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı görevlilerinden oluşan bir heyet 21 Kasım 2008’te ABD Büyükelçiliği’nde, Ergenekon soruşturması kapsamında brifing verdi. Emniyet’in vermiş olduğu brifingde, o tarihte ana muhalefet partisi genel başkanı olan Deniz Baykal’a ödenen bir rüşvet konusunda belgelere ulaşıldığı öne sürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...