'Bayrak asanlar hakkında işlem yapılmadı'

PKK’yı protesto yürüyüşünde tutuklanan 2 kişinin BDP İl Başkanlığına bayrak asanlar olmadığını, bayrak asanlar hakkında işlem yapılmadığını açıkladı.

26.10.2011 - 13:38

'Bayrak asanlar hakkında işlem yapılmadı'

Bursa Emniyet Müdürlüğü, Pazar günü yapılan PKK’yı protesto yürüyüşü ve gözaltılarla ilgili Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi aracılığıyla yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, yürüyüş sırasında BDP önüne gelen grup içerisinde özellikle topluluğu galeyana getirmeye çalışan, saldırgan tavırlarda bulunan, görevli memurlara direnen, kamu güvenliğini tehlikeye sokacak davranışlar içerisinde bulunan 4 kişinin gözaltına alındığı vurgulandı.

4 kişinin ’2911 Sayılı Kanuna Muhalefet, Görev Yaptırmamak İçin Direnmek, Mala Zarar Vermek, Genel Güvenliğin Tehlikeye Sokulması’ suçlarından adliyeye sevkedildiği belirtilerek, "Gözaltına alınan 4 şahıstan, A.Y. ve Y.E.Y. adli makamlarca tutuklanmış, diğer iki şahıs T.T.C. ve E.K. ise adli kontrol cezasına çarptırılmıştır" denildi.

Gözaltına alınan bu kişilerin BDP İl Başkanlığının bulunduğu binaya Türk Bayrağı asan şahıslar olduğu yönünde haber yapıldığının görüldüğünü ifade edilen açıklamada, "Ancak yapılan incelemede bayrak asan şahısların bu şahıslar olmadığı ve bayrağı asan şahıslar hakkında her hangi bir işlem yapılmadığının kamuoyuna duyurulması gerekliliği ortaya çıkmıştır" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...