İstanbul'da iş çıkış saatinde yoğunluğun beklendiği şehir trafiği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluğu verilerine göre yüzde 45'ler seviyelerinde seyretti.

Akşam saatlerinde ise zaman zaman yüzde 22'lere inen yoğunluk, saat 24.00 itibarı ile yüzde 15 olarak ölçüldü.

D-100 karayolu Mecidiyeköy mevkii ile Haliç Köprüsü'nde akıcı bir trafik gözlenirken, onarım çalışmalarının tamamlandığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde de geçişler rahat oldu. TEM Otoyolu Edirne istikametinde zaman zaman trafiğin yavaşladığı gözlense de, Mahmutbey gişelerinde yoğunluk oluşmadı.

Ancak mesai saatinin bitmesiyle birlikte tatil için şehir dışına çıkacaklar otogarda yoğunluk oluşturdu. Firma yetkilileri ek sefer koyduklarını belirterek, talebi karşılamaya çalıştıklarını belirtti.

Kurban Bayramı tatilinin başlaması dolayısıyla Esenler'deki İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda da yoğunluk yaşandı.
Kurban Bayramı tatilinin başlaması dolayısıyla Esenler'deki İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda da yoğunluk yaşandı.

KOCAELİ KİLİT

TEM Otoyolu'nun İzmit kesiminde akşam saatlerinde yoğunluk devam etti. Maddi hasarlı kazalar nedeniyle trafik zaman zaman durma noktasına geldi.

Tatilciler TEM Otoyolu’nun Bolu kesiminde yoğunluğa neden oldu. Özellikle Bolu Dağı Tüneli’nin çıkışından itibaren araç trafiği daha fazla hissedilirken Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri güzergahta denetimlerini sıklaştırdılar.

Balıkesir-Çanakkale Karayolu'ndaki kavşaklarda bulunan trafik ışıklarında araç kuyrukları oluşurken, tüm kavşaklarda trafik polisi ve jandarma ekipleri görevlendirildi.

UYARI: Yola çıkmadan önce trafik yoğunluğunu gösteren uygulamaları mutlaka kontrol edin.

FERİBOT İSKELELERİ ÖNÜNDE KUYRUK

Öte yandan, Ege bölgesine giden vatandaşların da Eskihisar Feribot İskelesinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Çanakkale Boğazı'ndan geçmek isteyen vatandaşlar ise GESTAŞ feribot iskeleleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

BELEDİYE KUMANYA DAĞITTI

Kapıkule Sınır Kapısı'nda da gurbetçilerin dönüş trafiği yaşandı.

Gümrük sahası tamamen dolduğu ve araçların 7 kilometrelik kuyruk oluşturduğu bildirildi. Edirne Belediyesi sırada bekleyen tatilciler için kumanya dağıttı.