Bayramı çöp toplayarak kutladılar

Muğla'nın Fethiye ilçesinde belediye başkanı ve belediye personeli ile aileleri, İşçi Bayramı’nı çöp toplayarak kutladı.

Haberler 01.05.2010 - 16:56

Fethiye'de, belediye tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle çevre temizliği kampanyası düzenlendi.

Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın da aralarında bulunduğu 450 belediye çalışanı ve aileleri, Salı Pazarı Meydanı'nda bir araya geldi.

Gruplara ayrılarak yaklaşık 3 saat boyunca sokaklardaki çöpleri toplayan belediye çalışanları ve aileleri, ilçenin temiz tutulmasını istedikleri mesajını verdi.

Başkan Saatcı, yaptığı açıklamada, ''Burası yaşadığımız şehir, Fethiye'ye sahip çıkmak zorundayız. Sokaklarımızı, parklarımızı, bahçelerimizi ve kaldırımlarımızı evimizin misafir odası olarak görüyoruz. Burası hepimizin ortak kullanım alanı. Bu sokak, bu mahallede yaşayan ve buradan geçen herkesin ortak odası. Buralara sahip çıkmamız gerekiyor. Arkadaşlarımızda burayı her sabah süpürüyorlar ve temizliyorlar. Yola çöp atmayı marifet sanan insanlarımız var. İşte bu zihniyetin kırılması için ailelerimizle bu etkinliği yapıyoruz'' dedi.

Kampanyanın, çevre temizliğine dikkat çekilmesi dışında bir amacının bulunmadığına işaret eden Saatcı, İşçi Bayramı'nı, ilçeleri için çalışarak kutlamaktan memnun olduklarını söyledi.

Tunceli'deki karakol baskınında Fethiye'nin bir şehit verdiğini hatırlatan Saatcı, ''Bir çocuğumuz şehit düşmüş, işte bu yüreğimizi aldı götürdü. Ne etkinlik kaldı aklımızda, ne de 1 Mayıs'' diye konuştu.

Toplanan çöpler, belediye ait kamyona konularak çöplüğe götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...