Bayrampaşa metrosu yakınında bomba: 1 yaralı

İstanbul Bayrampaşa metrosu yakınlarına bırakılan bombanın patlaması sonucu 1 kişi yaralandı.

Haberler - ntv.com.tr 01.12.2015 - 17:46 | Son Güncelleme : 01.12.2015 - 22:25

Bayrampaşa metrosu yakınında bomba: 1 yaralı

İstanbul Bayrampaşa Metro İstasyonu yakınlarında meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı.

Yapılan inceleme sonucunda patlamaya, yol kenarına konulan bir bombanın neden olduğu tespit edildi. Bombanın türü ve tipinin, olay yerinde bulunan parçaların detaylı incelenmesinin ardından belirleneceği öğrenildi.

Polis ekipleri, patlamadan önce olay yerinde görülen ve eşkali belirlenen bir şüphelinin yakalanması için bölgede çalışma başlattı. Arama çalışmalarına polis helikopteri de destek verdi.

Yol kenarına bırakılan bombanın neden olduğu belirtilen patlama sonucu, o sırada aracıyla yoldan geçmekte olan bir kişi yaralandı.

BAYRAMPAŞA'DAKİ PATLAMA ANI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

VALİDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Kadife Kavşağı'nda bir patlama meydana geldi. Bir vatandaşımız hafif yaralandı" ifadelerini kullandı.

CAMLAR KIRILDI, YOLCULAR TAHLİYE EDİLDİ

AA, patlama nedeniyle bir metro aracının camlarının kırıldığını ve yolcuların tahliye edildiğini belirtti.

SEFERLER DURDURULDU

Patlama sonrası metro seferleri iki yönlü olarak durduruldu. İlerleyen dakikalarda İBB yetkililerince seferlerin normal seyirde devam ettiği açıklandı..

Bayrampaşa’da patlamın meydana geldiği yol 4 saat sonra trafiğe açıldı. Saat 17.20 sıralarındaki patlamanın gerçekleştiği Kadife kavşağı 4 saat sonra trafiğe açıldı. Öte yandan, patlama nedeniyle hasar gören bariyerler belediye ekiplerince tamir çalışmaları devam ediyor, trafik tek şeritten kontrollü veriliyor.

YARALI TABURCU EDİLDİ

Bayrampaşa’daki patlamada hafif şekilde yaralanan Adnan Yalçın, tedavisinin ardından taburcu edildi. Yalçın, “Bilmiyorum nasıl gerçekleştiğini, sadece patladı” dedi.

Bayrampaşa’da akşam saatlerinde meydana gelen patlamada yaralanan Adnan Yalçın, hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu oldu. Hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yalçın, “Bilmiyorum nasıl gerçekleştiğini, sadece patladı” dedi. Olayın şokunu atlatamadığı görülen Yalçın, "Aracınızla mı geçiyordunuz?" sorusuna, "Bilmiyorum" yanıtını verdi.

Polis ekipleri eşliğinde hastaneden çıkan Adnan Yalçın, bilgisine başvurulmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...