BBP: Yazıcıoğlu gizli tanık değildi

BBP, helikopter kazasında yaşamını yitiren partinin eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun, ''Ergenekon davasında gizli tanık olduğu'' iddialarını yalanladı. Partiden yapılan açıklamada, ''Bu büyük bir iftiradır'' denildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.05.2010 - 17:15

BBP, partinin eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ''Ergenekon davasında gizli tanık olduğu için öldürüldüğü yönündeki'' iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, daha öncede gündeme gelen bu tür iddiaların ''Ergenekon'' savcıları tarafından da yalanlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Muhsin Yazıcıoğlu hayatının hiçbir döneminde karanlık odaklarla bir arada olmamış, gizli saklı işler yapmamıştır.

Bu iddialar Muhsin Yazıcıoğlu'nu ve onun manevi şahsiyetini karalamak ve millet nezdinde oluşan itibarını zedelemek ve Türk siyasetinde alternatif hale gelmiş olan Büyük Birlik Partisi'ni aşağı çekmeye yönelik iftiralardır.

Onu, tertemiz adını ve şerefli siyasi mücadelesini Ergenekon davasıyla bir şekilde ilişkilendirenler dünyanın en büyük alçaklarıdır.''

SAVCILARA ÇAĞRI
Açıklamada, konunun her platformda takipçisi olunacağı belirtilerek, bu tür yayınlarla ilgili Cumhuriyet savcıları göreve davet edildi.

Sayfa Yükleniyor...