BBP, Yazıcıoğlu ile ‘evet’ diyecek

BBP referandumda, merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nun yer aldığı ''Deniz Yıldızı'' video klibiyle ''Evet'' oyu isteyecek.

Anadolu Ajansı 12.08.2010 - 11:50

BBP, Yazıcıoğlu ile ‘evet’ diyecek

BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici, Anayasa görüşmesi sırasında hükümet temsilcilerinin kendilerini ziyaret ettiğini, parti olarak düşüncelerini bu görüşmede aktardıklarını söyledi.

Destici, referandum çalışmaları kapsamında ramazan boyunca salon toplantıları ve iftar programlarına ağırlık vereceklerini belirtirken, ayrıca görsel materyallerle de seçmenlerden referandumda ''evet'' oyu isteyeceklerini kaydetti.

Referandum tarihine kadar bilboard, reklam ve broşür çalışmaları yapacaklarını anlatan Destici, ayrıca merhum liderleri Muhsin Yazıoğlu'nun yer aldığı bir klibi de bu kapsamda kullanacaklarını söyledi.

Destici, 2008'de merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nun yer aldığı ''Deniz Yıldızı'' video klibini referanduma uyarlayarak vatandaştan ''evet'' oyu isteyeceklerini belirtirken, referandum sloganlarının ise ''Demokrasiye 24 saat kesintisiz 'evet'' olduğunu bildirdi.

Engelliler, emeklilerin sendika hakkı ve çocuk istismarı ile ilgili önerilerinin anayasa değişiklik paketinde yer aldığını ifade eden Destici, AK Parti hükümetinin hazırladığı Anayasa paketini eksik bulmalarına rağmen destekleyeceklerini bildirdi.

HSYK ve Anayasa Mahkemesi'nin yapısına ilişkin değişikliği kendilerinin hükümetten önce düşündüğünü savunan Destici, ''Anayasa değişikliği paketinin halk oylamasında 'evet' ile sonuçlanmasını istiyoruz'' dedi.

Destici, Anayasanın şimdiye kadar 16 kez değiştirildiğini anımsatarak, bu kez halk tarafından değiştirilecek olan Anayasa'ya karşı çıkanları anlamakta ise zorluk çektiğini kaydetti.

AK Parti'nin hazırladığı anayasanın yeterli olmadığını da belirten Destici, bunun bir AK Parti oylaması olarak algılanmasının yanlış olacağına dikkati çekti.

Destici, demokrasinin gelişmesini isteyen her seçmeninin 12 Eylülde sandığa gitmesini istediklerini de sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...