BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile Muş Milletvekili Sırrı Sakık, dün yeni Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i ziyaret etti. Çiçek ile BDP'liler arasından yapılan görüşme, BDP MYK toplantısında ayrıntılı bir şekilde ele alındı.

Hasip Kaplan ve Sırrı Sakık, Meclis Başkanı Çiçek’ten, Meclis’in tatile girmemesini ve Anayasa, Terörle Mücadele Yasası ile Türk Ceza Kanunu'nun değiştirilmesine ilişkin bir yol haritasının belirlenmesi talep etti.

UZLAŞMA KOMİSYONU KURULSUN
Yeni anayasa için ise uzlaşma komisyonu kurulmasını öneren BDP’liler, KCK davasından yargılanan tutuklu BDP’li vekillerin tahliye edilmesiyle sorunun aşılmayacağını aktardı. Görüşmede, Sakık ile Kaplan, CHP ile bir eylem birliktelikleri olmadığını da vurguladı.

ÇİÇEK: ÖNCE MECLİS'E GELİN
Çiçek’in ise BDP'lilere, Danışma Kurulu'nda, Meclis Başkanlık Divanı ve komisyonlarda BDP’lilere düşen üyelikleri tespit ettiklerini hatırlatarak, ‘önce Meclis’e gelip kaydınızı yaptırın’ dediği belirtildi.

DEMİRTAŞ: ÇİÇEK ERDOĞAN’I İKNA ETMELİ
BDP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş ise, Çiçek’in çözüm için Erdoğan’ı ikna etmesi gerektiğini işaret ederek, Çiçek ile görüşmek istediklerini söyledi.