BDP mitinginde provakasyon girişimi

Diyabakır'da  terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 'BDP'nin yarın düzenleyeceği izinsiz mitingde, halkın üzerine ateş açmak için kullanılması planlanan' çok sayıda silah ele geçirildi.

13.07.2012 - 20:23

BDP mitinginde provakasyon girişimi

Diyarbakır'da valiliğin izin vermediği BDP mitingi öncesi, terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

Terörle mücadele ekiplerince düzenlenen operasyonda  6 tabanca, 1 uzun namlulu tüfek, dürbün ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği, yaptığı açıklamada terör örgütü mensuplarının izin verilmeyen miting öncesi güvenlik güçleri ve vatandaşlar üzerine ateş açmayı planladığı belirtildi.

TALİMAT ÜST YÖNETİMDEN
Açıklamda terör örgütü üst yönetimince, metropollar başta olmak üzere şehir merkezlerinde güvenlik güçleriyle vatandaşlara yönelik provokasyonlar oluşturularak kanlı eylemler yapılması talimatlarının verildiği belirtildi.

DEMİRTAŞ'TAN MİTİNGE DAVET
Öte yandan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkı yarın Diyarbakır'da yapılması planlanan ve valiliğin izin vermediği mitinge çağırdı.

Demirtaş, ''Coşkulu, kitlesel bir miting yapmak istiyoruz'' dedi.

Diyarbakır Valiliği, BDP tarafıdan düzenlenmek istenen mitinge 'güvenlik ve gelen istihbaratlar' nedeniyle izin verilmediğini açıkladı.

Valiliğin bu kararını eleştiren Demirtaş, kararın kaldırılması için bakanlar düzeyinde görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

Halkı mitinge davet eden Demirtaş şunları söyledi: ''Kanuna aykırı olan bu kararın ilk günden itibaren geri alınmasını bekliyorduk.

Şimdi bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Yarın mitingimizi gerçekleştireceğiz. İnşallah bu miting barışa, çözüme vesile olur.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...