BDP saldırısının arkasından yasak aşk çıktı

Ankara’daki BDP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan biri kadın, üç kişinin telefon görüşmelerinden yasak aşk çıktı.

10.02.2010 - 09:33

BDP Genel Merkezine yapılan silahlı saldırıyla alakalı polis E.S, kocası A.S. ve saldırıya karışan, kocasının yakın arkadaşı F.K.’yı gözaltına aldı.

E.S. adlı kadının, kocası A.S’den çok, saldırıda pompalı tüfeği kullandığı ileri sürülen F.K. ile gece geç saatlere kadar görüşmesi ve mesajlaşması polisin dikkatinden kaçmadı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre E.S. ile F.K’nın farklı odalarda yapılan çapraz sorgularında E.S. telefon görüşmelerinde eylemi planlamadıklarını, F.K.’yla aşk konuşmaları yaptıklarını açıkladı. Diğer odada sorguya alınan F.K. da E.S.’nin anlattıklarını doğruladı.

Eşiyle en yakın arkadaşının ilişki yaşadığını ifade tutanaklarından öğrenen A.S., sorguda sinir krizi geçirdi. Bunun üzerine emniyete ambulans ve doktor çağırıldı. Aşırı kiloları nedeniyle çeşitli rahatsızlıkları olduğu öğrenilen A.S, sakinleştirici iğneden sonra doktor gözetimi altında yeniden sorguya alındı.

Emniyette kayıtları incelenen şüphelilerden A.S. ve F.K.’nın, “zorla çek ve senet tahsilatı yapmak suçundan” iki sene önce gözaltına alındığı belirlendi. Hiçbir siyasi parti ya da örgütle ilişkileri tespit edilemeyen üç şüphelinin, Balıkesir plakalı kiralık otomobille saldırıdan bir saat önce BDP binası çevresinde keşif yaptığı güvenlik kameralarına yansıdı.

Saldırganlar olayı terör olaylarını kınamak için yaptıklarını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...