BDP'den Arda Turan'a alkış

BDP kongresinde Milli Futbolcu Arda Turan’ın ismi duyulunca salondan büyük alkış geldi.

04.09.2011 - 15:21

BDP'den Arda Turan'a alkış

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) 2. Olağan Kongresi’ne konuk olarak katılan ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, barış çağrıları yapan Milli Futbolcu Arda Turan’a selam gönderince salonda alkış sesleri yükseldi.

Arda, Türkiye-Kazakistan milli futbol maçından sonra “Attığım golü Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bütün halkların şehit olan evlatlarına armağan ediyorum” demişti.

Arda'dan, son gelişme ve yorumların ardından bir açıklama geldi ve milli futbolcu, "Temiz duygularla söylediğim şeylerin siyasetten kullanılmasına şiddetle karşıyım" dedi.

Arda Turan'ın açıklaması şöyle:
''2 Eylül Cuma akşamı oynanan Türkiye-Kazakistan maçı sonrasında yapmış olduğum açıklamaların yanlış anlaşılmasını ve konunun çarpıtılarak farklı yerlere çekilmesini üzüntüyle izliyorum.

Ülkemi ve milletini ne kadar sevdiğim, milli takım forması ile sergilediğim futbolla ortada. Hatta milli takımda, kendi takımımdan daha iyi oynadığım için eleştirilmiş bir oyuncuyum. Kazanmak için hırsımı, attığım golden sonra ay-yıldızlı formama olan aşkımı herkes çok açık olarak gördü. Maç sonrası ortamın sıcaklığı ile yaptığım açıklamada ülkemde her gün yaşanan ölümlere, gelen şehit haberlerine olan üzüntümü dile getirmek istedim.

Beni daha da çok üzen ise açıklamalarımdan kimsenin ölmemesi temennisinin alınmayıp, olayların başka yönlere çekilmesi olmuştur. Özellikle kendi ailesinden de şehit vermiş, ülkesini seven bir Türk vatandaşı olarak, konu hakkındaki hassasiyetimin doğru anlaşılması gerekir.

Şu çok iyi bilinmelidir ki ben futbolcuyum ve işim sahada konuşmak. Temiz duygularla söylediğim şeylerin siyasetten kullanılmasına şiddetle karşıyım. Lütfen kimse beni bu tartışmaların içine çekmesin.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...