BDP'den şehit ailesine taziye

BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan ve bazı partililer, Tunceli'de çıkan çatışmada şehit düşen İlhan Zerender'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

08.05.2012 - 05:30

BDP'den şehit ailesine taziye

Tunceli'nin Alacık Köyü'nde PKK'lıların düzenlediği saldırıda şehit düşen Şemdinlili İlhan Zerender için Gelişen Köyü Ulaşan Mezrası'nda aile taziye çadırı kurdu.

Taziye için köye BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre ve BDP'li yöneticiler gitti.

Aile büyükleri tarafından karşılanan BDP'liler ilk olarak dua etti. BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, geçmiş dönemlerde de kanın durması için defalarca toplantı yaptıklarını anlatırken, devletin politikasının kardeşleri karşı karşıya getirerek savaştırmak olduğunu iddia etti.

Geçmiş dönemlerde kanın durması için defalarca toplantı yaptıklarını belirten Canan, Türk bayrağının herkesin olduğunu ve kimsenin bayrak için nöbet tutmasına gerek olmadığını söyledi.

Barış için büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Canan, şöyle devam etti:

"Bu iş silahla, operasyonlarla çözülmez. Biz Kürtler, Allah'ın verdiği ve istediğinden başka bir şey istemiyoruz. Kardeşlik istiyoruz. Evlatlarımızın yarısı askerde, yarısı da dağlarda öldürülüyor. Devlet isterse bu dakikada savaşı durdurabilir. İlhan, hepimizin evladıdır. Ölen Kürt olsun Türk fark etmez. Hepsi bu ülkenin evlatlarıdır. Askerlerin de ölmesini istemiyoruz. Hepsinin acısı aynıdır yüreğimizde."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...