BDP'li Sakık AK Parti'li Kiler'e vazo fırlattı

TBMM'de AK Parti’li Vahit Kiler ile BDP’li Sırrı Sakık arasında kavga çıktı. Kavgada BDP'li Sakık, AK Parti'li Kiler’e vazo fırlattı. Olayın ardından Sakık, “Kavga edince adam gibi ederim” derken; Kiler, “Kendini dağda sanıyor” dedi.

14.03.2012 - 14:50

BDP'li Sakık AK Parti'li Kiler'e vazo fırlattı

TBMM'de tansiyon yine yükseldi. Bu kez kavganın adresi muhalefet kulusi oldu.

Meclis İdare Amiri ve BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, karşılaştığı AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’i çay içmeye davet etti.

Sakık ve Kiler, bir yandan çay içerken bir yandan da keyifli bir sohbete başladı. Ancak sohbet sırasında Sırrı Sakık’ın “BDP’li belediyelere daha az yardım gittiğini” söylemesi tansiyonu yükseltti.

Sakık, Kiler'e ''Yanlı hizmet yapıyorsunuz. İstediğiniz gibi at koşturuyorsunuz. Ben Bitlis'te olsaydım meydanı sana bırakmazdım" dedi.

Bunun üzerine ikili arasında hararetli bir tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

İddialara göre; tartışma sırasında çok sinirlenen Sırrı Sakık, AK Parti'li Vahit Kiler’e vazo fırlattı. Çevredekilerin araya girmesi üzerine kavga son anda önlendi.

SAKIK: KAVGA EDİNCE ADAM GİBİ EDERİM
Güçlükle sakinleştirilen BDP'li Sırrı Sakık, iddialarını sürdürerek, konuyla ilgili bazı belgeleri gazetecilere gösterdi.

Sakık, Kiler'in kendilerini yardımın dağıtımı konusunda yalancılıkla suçladığını belirterek, ''Biz senin iktidarına boyun eğmeyiz'' dedi.

''Kiler'e bardak ve vazo fırlattığınız doğru mu?'' sorusu üzerine Sakık, ''Ben kavga edince adam gibi kavga ederim. Kavga sırasında bardaklar ve vazo kırıldı'' dedi.

KİLER: KENDİNİ DAĞDA SANIYOR
AK Parti'li Vahit Kiler ise, Sakık'ın kendisine bardak fırlattığını öne sürerek ''Herhalde kendini dağda zannediyor'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...