BDP'liler yola oturdu, köprü trafiği felç oldu

Polis, Boğaz köprülerinde oturma eylemine hazırlanan BDP'lilerden önce davranıp girişleri tuttu. Eylemciler FSM gişelerine 300 metre kala oturarak yolu kapattı, trafik durdu.

22.04.2011 - 16:46

BDP'liler yola oturdu, köprü trafiği felç oldu

Boğaz köprüleri üzerinde BDP'lilerin yolu trafiğe kapatıp oturma eylemi yapacağı ihbarını alan polis, her iki köprüde de önlem aldı. Köprü giriş ve çıkışlarında yüzlerce polis TEM otoyolunda seyreden bütün otobüs ve minibüsleri kontrol ederek şüphelendiklerini durdurdu.

Tam bu sırada durdurulan bir münibüste bulunan BDP'liler, arkadan gelen iki otobüste bulunan arkadaşlarını arayarak "Bizi durdurdular, siz oturma eylemine başlayın" talimatı verdi.

Sayıları 100'ü bulan iki otobüs dolusu BDP'li aşağı inerek TEM'i trafiğe kapattı.

Kadınlı-erkekli grup Anadolu yakası istikametinde gişelere yaklaşık 300 metre kala oturma eylemi yaptı. Polisler BDP'lilere müdahale etti ve direnen 7 kişi yaka paça gözaltına alındı.

Eylemciler kaldırıldıktan sonra yol trafiğe açıldı. Ancak gözaltına alınanların serbest bırakılmasını isteyen diğer eylemciler olay yerini terk etmeyeceklerini söylediler. Bunun üzerine 7 kişi serbest bırakıldı ve trafik tekrar normale döndü.

Eylemciler, daha sonra geldikleri otobüslere bindirildikten sonra gidecekleri yere polis eşliğinde hareket ettiler.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 8 kişi yaralanmış ve trafik tamamen kilitlenmişti. Trafiğe yakalanan birçok İstanbullu bugün işe geç gitmek zorunda kalmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...