Bursa'nın Gemlik ilçesinde ''Büyük Gemlik Yürüyüşü'' adı altında yapılmak istenen, ancak Valilik tarafından yasaklanan yürüyüş nedeniyle, Yalova'da sabah erken saatlerden itibaren yoğun güvenlik önlemleri alındı.

İlişkili Haberler


Kentin, Kocaeli ve Bursa girişlerinde polis ve jandarma ekiplerince önlem alındı.

Kentte, Topçular Feribot İskelesi ile Yalova-Bursa yolundaki Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde kontrol noktası oluşturan emniyet ve jandarma, otobüsler başta olmak üzere özellikle yolcu taşıyan araçları durdurarak kimlik ve plaka sorgulaması yaptı.

Şüpheli görülen araçlarda arama yapılırken kontrol noktalarında 500 polisin görev yaptığı belirtildi.

Yalova Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız, Gemlik'te yapılmak istenen yürüyüşün yasaklandığını, bununla ilgili bireysel ve toplu girişlere kesinlikle izin verilmediğini kaydetti.

Akyıldız, ''Bu devletin gücünü kimse zorlamaya kalkmasın. Biz her çeşit tedbirlerimizi almış vaziyetteyiz. Gerek polis bölgesinde gerekse de jandarma bölgesinde yeteri kadar kuvvetlerimizle kilit noktalar tutulmuş vaziyette. Bu tedbirlerimiz dünden beri devam ediyor. Gün boyu da devam edecek. Akşam ikinci bir emre kadar devam edecek. Kesinlikle Gemlik'e gidişleri, orada etkinlik düzenlemeye kalkacakları geçirmek mümkün değil. Buraya kadar gelmezler, gelemezler. Geldikleri anda da iller arasında koordinasyon var, bilgi paylaşımı yaparak her il kendi çapında, hem polis hem de jandarma bölgesinde tedbirlerimiz var. Bu tedbirlerimiz de devam edecek'' dedi.