BDP'lilerin yürüyüşünde ortalık karıştı

Bursa'da bir grup BDP'li, ''cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacıyla'', AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na yürümek isteyince olaylar çıktı.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.10.2012 - 17:59

BDP'lilerin yürüyüşünde ortalık karıştı

Yıdırım BDP ilçe örgütü üyeleri ve bir grup partili, ''cezaevindeki mahkumların açlık grevine destek verilmesi amacıyla'' parti binası önünde yapılan basın açıklamasının ardından, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na yürümek istedi.


Ulus Mahallesi'nden Ankara yoluna kadar gelen grubu, çevik kuvvet ekipleri karşıladı.

Uyarıları dikkate almayan kalabalık, çevik kuvvet ekibinin üzerine yürümeye kalkınca yöredeki vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

BDP'liler, burada, çevik kuvvet ekiplerinin üzerine taş ve bazı cisimler attılar. Kalabalığı dağıtan ekipler, ara sokaklara kaçan BDP'lileri yakalamaya çalışıyor.

Bu arada; BDP'lilere tepki amacıyla toplanan kalabalık grup üyeleri ise bir süre bölgede bekledi. Gruptakiler, bir süre sonra sokak aralarına dağılarak BDP'lileri kovalamaya başladı.

Arbede sırasında bir banka ATM'si ve bazı iş yerleri zarar gördü.

Öte yandan; BDP'lilerin bulunduğu gruptan atılan taşın isabet ettiği bir gazeteci, başından yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan gazetecinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

MARDİN'DE DE OLAYLAR ÇIKTI
Bu arada Mardin'in Mazıdağı ilçesinde ''cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacıyla'', AK Parti İlçe Başkanlığı'na yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.

Aralarında BDP ilçe örgütü üyelerinin de yer aldığı bir grup, AK Parti İlçe Başkanlığı'na doğru yürüyüşe geçti. Önlem alan polis, yürüyüşün izinsiz olduğunu belirterek, gruba dağılması yönünde uyarılar yaptı. Dağılmayan gruptan bazı kişilerin taşla saldırması üzerine güvenlik güçleri biber gazıyla müdahalede bulundu.

Müdahale sırasında BDP'li Mardin İl Genel Meclisi üyesi Emanet Eneş başından yaralandı. Ambulansla Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Eneş, tedavi altına alındı.

Olaylara karışan 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...