BDP'ye anayasa daveti yolda

BDP'nin Meclis boykotundan vazgeçme kararını yorumlayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yemin edildikten sonra anayasa çalışmalarına katılım davetinin de bu partiye gönderileceğini söyledi.

Anadolu Ajansı 28.09.2011 - 19:08

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bozdağ, BDP'nin TBMM çalışmalarına katılma kararına ilişkin, ''Beklediğimiz bir karardı. Bizi hiç şaşırtmadı. Biz geleceğini baştan beri söyledik'' dedi.

Anayasa çalışmalarına ilişkin sürece BDP'nin dahil edilip edilmeyeceği, kendilerine bu yönde bir davet gönderilip gönderilmeyeceğine ilişkin soruya da Bozdağ, ''Tabi yemin ettikten sonra, yemin ederlerse ondan sonra ki süreçte gider'' yanıtını verdi.

Toplantı çıkışında BDP'nin kararı sorulan Bozdağ şunları söyledi:
''Beklediğimiz bir karardı. Bizi hiç şaşırtmadı. Biz geleceğini baştan beri söyledik. Bunu, siyaseten bu krizi kendileri açısından farklı kullandıklarını düşünüyorum. Geleceklerdi, yani bir gün önce bir gün sonra...

Meclis'in açılmasıyla gelmeleri isabetli olmuştur. Ama bizim ilanihaye bu kararı devam ettireceklerini biz hiç düşünmedik. Her zaman da söyledik geleceklerini. Geldiler. Bizim beklediğimiz bir sonuçtu. Bizim için sürpriz olmadı, aksi sürpriz olurdu."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...