BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'PKK'lılarla kucaklaşma' sonrası gündeme gelen dokunulmazlıkların kaldırılması tartışmalarına değindi.

'AK Parti sözcülerinin partisi hakkında yersiz beyanatlar verdiğini' söyleyen Demirtaş, "Kimsenin BDP'yi Meclis'ten atmaya gücü yetmez" dedi.

Demirtaş, BDP Iğdır il kongresinde yaptığı konuşmada, yalnızca BDP'nin değil, tüm milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kalkması gerektiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

"AKP'nin bazı milletvekilleri sanki biz Meclis'e paraşütle inmişiz gibi bizimle ilgili, kaderimizle ilgili kendi kendine beyanatlar veriyor.

Senin bizi oradan atmaya ne güçün yeter ne böyle bir haddin olabilir ne de böyle bir cesaretin olabilir. Parlamento sizin şirketiniz mi, işçi miyiz memur muyuz? Mikrofonu eline alan BDP'ye şunu atarız, şunu çıkartırız...

Sen hangi yetkiyle oraya geldiysen, ben oraya aynı yetkiyle geldim. Sen benim patronum değilsin, müdürüm değilsin. Sen milletvekilisin, biz milletvekiliyiz. Sen kimsin ki bizi parlamentodan atıyorsun."