Albümleri milyonlar satan Beatles grubu, ilk kez bir video oyununda hayranlarıyla buluşuyor. Hit parçaların yer alacağı karaoke tarzı Rock Band oyununda kullanıcılar, gerçeklerine benzer "gitar, bas gitar ve davul" gibi enstrümanlar çalabilecek.

Oyuncular, efsanevi grubun üyeleri John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr ya da George Harrison'ın yerini alarak müzik yapabilecek, konserlere çıkabilecek.

Çarşamba günü piyasaya çıkacak ve internet üzerinden de satın alınabilecek oyunu merakla bekleyen Beatles hayranları, gençlerin de bu sayede Beatles'ı tanıyabileceğini söylüyor. Oyunla birlikte Beatles’ın arşiv albümlerinin satışı da artacak.

Oyunun oluşumuna, grubun hayattaki üyeleri Paul McCartney ve Ringo Starr'ın yanı sıra, 1980'de bir hayranı tarafından öldürülen John Lennon'ın eşi Yoko Ono ve 2001'de yaşamını yitiren George Harrison'ın eşi Olivia Harrison da katkıda bulundu.

Oyunda "All You Need Is Love" adlı fazladan bir şarkıdan sağlanacak gelirse Sınır Tanımayan Doktorlar örgütüne bağışlanacak.