15 yaşındaki H.P. bir süre adet görmemesi üzerine annesi ve ablası tarafından Zonguldak’taki Çaycuma Devlet Hastanesi’ne gitti.

Burada yapılan muayenede H.P’nin 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Polisin durumdan haberdar edilmesi üzerine H.P, Nisan ayında çalıştığı özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte 48 yaşında ölen babası M.P. ve iki amcasının tecavüzüne uğradığını söyledi.

H.P. psikolog nezaretinde verdiği ifadesinde, babasının ilkokul 6’ıncı sınıftan itibaren kendisine evde tecavüz ettiğini, 7’inci sınıftan sonra da aynı sokakta oturan 35 yaşındaki amcası M.P’nin tecavüzüne uğradığını söyledi. H.P. ayrıca yaz tatilleri ve bazı hafta sonları gittikleri köyde de 26 yaşındaki diğer amcası İ.P.’nin kendisiyle ilişki kurduğunu anlattı.

H.P'nin ifadesi üzerine amcaları 3 çocuk babası M.P. ile 2 çocuk babası İ.P. gözaltına alındı.

Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alınan ve suçlamaları reddeden M.P. ve İ.P, çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece “küçük yaşta çocuğa tecavüz” suçlamasıyla tutuklanarak Zonguldak M Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan küçük kızın annesi, eşinin bir defasında kızıyla ilişkiye girdiğini fark ettiğini, sorduğunda ise eşinin bunu kabul etmeyerek tepki gösterdiğini söyledi.

Bebeğin babasının belirlenmesi için, doğumun gerçekleşmesinin ardından bebekten ve tutuklu iki amcadan alınacak örnekler ile DNA testi yapılacağı bildirildi. Bebeğin babasının M.P. ve İ.P. olmadığının belirlenmesi halinde, ölen baba M.P.’nin mezarının açılarak DNA testi yapılacağı belirtildi.