Bebek umudu katliamdan kurtardı

Bilge Köyü'nde kardeşi Sevgi'nin nişanında yaşanan katliamdan ağabeyi Ankara'da tüp bebek tedavisinde olduğu için kurtuldu.

09.05.2009 - 20:29

Mardin'in Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde gerçekleşen katliamdan her gün yeni bir acı ortaya çıkıyor.

Saldırının gerçekleştirildiği evin sahibi eski muhtar Cemil Çelebi'nin oğlu olan Vedat ve eşi Leyla Çelebi, olaydan bir gün önce tüp bebek tedavisi için Ankara'ya gittiler.

Doktordan aldığı randevu nedeniyle kızkardeşi Sevgi'nin nişanına katılamayan Vedat, eşi Leyla ile çocuk sahibi olabilmenin umuduyla köyden ayrıldı.

Ankara'da bulundukları sırada gelen acı haber üzerine yıkılan Çelebi çifti, ilk uçakla Diyarbakır'a, oradan da köye ulaştılar.

Tüp bebek tedavisi sayesinde belki de ölümden kurtulan Leyla Çelebi, 10 yıllık evli olduklarını ve çocukları olmadığı için tüp bebek tedavisi gördüklerini söyledi.

Saldırıdan bir gün önce tedavi için eşiyle Ankara'ya gittiklerini anlatan Çelebi, şöyle konuştu:

"Olay akşamı burada değildik. Tüp bebek tedavisi için Ankara'da bulunuyorduk. Telefon geldi. 'Terör baskını oldu, hemen uçağa atlayın gelin' dediler. Biz de hemen uçakla Diyarbakır'a geldik. Geldiğimizde herkes ölmüştü. Babam, annem her iki ağabeyim, kaynanam, kayınpederim, kaynım, yengem ve 3 çocuğu, amcam, eşi ve kızı hepsi ölmüştü. Biz, eşimle Ankara'da olduğumuz için kurtulduk."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...