'Bebekleri engelleyen’ Facebook uygulaması

Sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarının bebeklerinin fotoğraflarını görmekten sıkılan kullanıcılar için yeni bir uygulama çıktı. Facebook sayfasında bebek fotoğrafı görmek istemeyenler onun yerine kedi, köpek resmi görecek.

05.08.2012 - 14:51

'Bebekleri engelleyen’ Facebook uygulaması

Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarının yüklediği binlerce bebek fotoğrafı görmek istemeyen kullanıcılar artık Google Chrome’un uzantısı olan yeni uygulama sayesinde bu sıkıntılarından kurtuluyor.

“Unbaby.me” adlı uygulamayı yükleyen kullanıcılar listelerindeki kişilerin paylaştığı bebek fotoğraflarını “haber kaynağı” bölümünde görmeyecek.

“Yürümeyi yeni öğrendi, o kadar tatlı ki” gibi anahtar kelimeleri sisteme tanıtan kullanıcılar bebeklerin fotoğrafları yerine kendi seçtikleri farklı fotoğrafları sayfalarında görebilecek.

New York’taki bir internet şirketi tarafından geliştirilen uygulamanın yaratıcılarından Yvonne Cheng Los Angeles Times gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ben şahsen bebeklerden nefret eden biri değilim. Hatta bebekleri severim. Sadece bebek fotoğraflarına bakmaktan yoruluyorum.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...