‘Bebekten kurtulmamı istedi’

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bayram tatilinde Hatay'daki ailesinin yanına giderek evde yalnız bıraktığı 2 aylık bebeğinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan S.M.D. “Babası bebeği reddetti, benden ondan kurtulmamı istedi” diye konuştu.

10.06.2014 - 14:50

‘Bebekten kurtulmamı istedi’

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanık S.M.D., avukatı Murat Yaman ve sanığın ağabeyi ile kız kardeşi hazır bulundu. Ölen bebeğin babası müşteki T.A. ise duruşmaya katılmadı.

Sanık avukatı Murat Yaman, müvekkilinin, var olan rahatsızlıklarının açıklanmak suretiyle bunların cezai ehliyetine etki edip etmeyeceği konusunda Adli Tıp Kurumu ya da uzmanlardan oluşacak bir heyetten rapor alınmasını talep etti.

Berk bebeğin 7-8 gün yaşamış olmasının sanığın bebeği emanet ettiği M.Ş. tarafından bakıldığının kanıtı olduğunu anlatan Yaman, bebeğin bu kadar sürede bakımı yapılmadan yaşayıp yaşamayacağının da tespit edilmesini istedi.

Yaman, bebeğin göbeğinde bulunan kıl ile sanığın bebeği emanet ettiğini söylediği M.Ş'den alınacak örneğin Adli Tıp’ta incelenmesini talep ederek, kıl örneğinin bu kişiye ait olması durumunda, davanın seyrinin değişeceğini iddia etti.

Savunma yapan sanık öğretmen ise "Bebeğimi hiçbir zorlama olmadan, isteyerek doğurdum. Bebeğimi çok seviyorum. Babası bebeği reddetti, benden ondan kurtulmamı istedi. Bakımında kesinlikle bir ihmalim yok. Bebekle ilgili üzerime düşen tüm görevi yaptım. Tahliyemi istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti sanığa atılı suçun niteliğine ve toplanan maddi delillere göre kuvvetli suç şüphesinin mevcut olması nedeniyle sanığın tutuksuz yargılanma talebinin reddine karar vererek duruşmayı erteledi.

Öte yandan, sanık S.M. D'nin duruşma salonundan jandarma ekiplerinin nezaretinde ayrıldığı sırada kendisine sarılmak isteyen kız kardeşinin ağladığı gözlendi.

OLAY
Gölcük ilçesinde geçen yıl ağustos ayında 9 günlük Kurban Bayramı tatili için memleketine giden sınıf öğretmeni S.M.D. tarafından evde yalnız bırakılan 2 aylık Berk bebek hayatını kaybetmişti.

Olaya ilişkin tutuklanan anne hakkında, 25 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...