Bedava fidanlar izdiham yarattı

Kastamonu'da Orman Bölge Müdürlüğü'nün düzenlediği ücretsiz fidan dağıtım etkinliğine yoğun ilgi gösterilince 6 bin fidan, 25 dakikada sahiplerini buldu.

08.04.2009 - 17:41

Bedava fidanlar izdiham yarattı

KASTAMONU-Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü, Orman Haftası ve Ağaç Bayramı etkinlikleri kapsamında Nasrullah Meydanı'nda ücretsiz fidan dağıtımı başlattı.

Kastamonu Valisi Mustafa Kara, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ve Çevre ve Orman İl Müdürü Yaşar Polat'ın da katıldığı fidan dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sarı çam, kara çam ve ceviz fidanlarını ücretsiz almak için dağıtımın yapıldığı kamyonun önünde izdihama neden olan vatandaşlar, fidan dağıtımı yapan görevlilere zor anlat yaşattı.

Aralarında camiden çıkan yaşlılar ile okuldan dönen öğrencilerin de olduğu vatandaşların ilgisiyle 6 bin fidan yağan yağmura rağmen 25 dakikada dağıtıldı.

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Beşel,  fidan dağıtımına vatandaşların göstermiş olduğu ilginin kendilerini memnun ettiğini ifade ederek, dağıtılan fidanların tamamının toprakla buluşacağına inandığını söyledi.

Hedeflerinin Kastamonu'da ağaçsız yer bırakmamak olduğunu vurgulayan Beşel, ''Bunun için isteyen tüm vatandaşlarımıza ücretsiz fidan dağıttık ve bu dağıtımlara devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın bu fidanları toprakla buluşturacağına inancım tam'' dedi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...