NTV

'Beddua seanslarıyla Ekmel’in arkasında'

Türkiye

Kayseri’de konuşan cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüklendi. Erdoğan, “Pensilvanya 3 gün üst üste beddua seanslarıyla, Doğan Medyası, Der Spiegel, bölgenin tüm diktatörleri, nerede Türkiye’nin hasmı varsa, AKP’nin içinde fitne çıkartmak isteyenler var gücüyle bu adayın arkasında” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kentte düzenlenen mitingde konuştu.

Aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eleştiren Başbakan Erdoğan, şunları ifade etti:

“Bu adayı kimlerin desteklediğini görün. Neye hizmet ettiğini bilin. Pensilvanya 3 gün üst üste beddua seanslarıyla, Doğan Medyası, Der Spiegel, bölgenin tüm diktatörleri, nerede Türkiye’nin hasmı varsa, AKP’nin içinde fitne çıkartmak isteyenler, var gücüyle bu adayın arkasında. Benim CHP’ye, MHP’ye, Saadet Partisi’ne, BBP’ye gönül veren kardeşim, inanıyorum ki bu ithal adaya, bu monşer adaya oy vermeyecekler.

'İNKAR POLİTİKALARI OLMAYACAK'
10 Ağustos, Recep Tayyip Erdoğan’ın değil milletin ve Türkiye’nin kazanacağı bir tarih olacak. 10 Ağustos bir milat olacak.

Ey Kayseri, 10 Ağustos’a hazır mıyız? Sandığa gidiyor muyuz Kayseri? Yeni Türkiye’ye evet mi? Türkiye’nin milletin adayını seçiyor muyuz?

12 yıl birlikte çalıştık. 10 Ağustos’ta durmuyoruz, büyütmeye sürdüreceğiz. Haksızlıkları, baskıları, yasakları Eski Türkiye’de bırakıyoruz. Yeni Türkiye’de inkar olmayacak. Yeni Türkiye’de etnik kökenler, diller, kültürler, inançlar inkar edilmeyecek.

'11 KAT TRİLYON YARDIM ETTİK'
Toplu konutlar inşa etmemizi Kayseri şahit. Kayseri’nin terminal binasını daha da genişletiyoruz. 12 yılda Kayseri’ye 11 kat tirlyon yardım ettik. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarını kattığınız zaman evellallah.

Ulaştırma ve haberleşmede 1.5 kat trilyon,eğitimde 1.2 kat trilyon, orman ve su işlerinde 1 kat tirlyon, toplu konutta 1 kat trilyon, tarım ve hayvancılıkta 910 trilyon, enerjide 632 trilyon, aile ve sosyal politikalarda 533 trilyon yatırım yaptık.

'YÜKSEK HIZLI TREN GELİYOR'
Kayseri-Yerköy hızlı tren projesi ile devam eden Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattına bağlama kararı aldık. Bunun müjdesini daha önce vermiştik. İnşallah Kayseri’yi de yüksek hızlı trenle başka İstanbul, Ankara olmak üzere diğer şehirlere bağlayacağız.

Kayseri Havalimanı iç hatlar terminali binasını daha önce yaptık, şimdi büyütüyoruz. Kayseri merkez ve ilçelerine yeni hastaneler kazandırdık. Şimdi, 1584 yatak kapasiteli 5 branşta bir hastane yapıoruz inşaat devam ediyoruz. Önümüzdeki sene sonu bitecek inşallah. Sizden isteğim. Sandık başında yer alın. Oy pusulalarına sahip çıkın.”