Behçet Oktay'ın ailesi: İntihara inanmıyoruz

Aracının içinde yaralı olarak bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Özel Harekat Dairesi Başkanı Behçet Oktay'ın ailesi intihar ettiği bilgisine inanmadıklarını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.02.2009 - 14:01

Aracının içinde yaralı olarak bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Özel Harekat Dairesi Başkanı Behçet Oktay'ın ölüm haberini aldıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılan babası Mehmet Oktay, tedavisinin ardından evine getirildi.


Malatya'nın Hekimhan ilçesinde ziraat ilaçları bayiliği yapan kızı Zeynep Demirci ile yaşayan ve daha önce ismi ''Muhammet'' olarak açıklanan baba Mehmet Oktay (78), oğlunun ölüm haberini duyması üzerine sabah saatlerinde fenalaşarak Malatya'daki bir hastaneye kaldırıldı.

Baba Mehmet Oktay, hastanedeki tedavisinin ardından yeniden Hekimhan'daki evine getirildi.

Behçet Oktay'ın ölüm haberini alan çok sayıda akrabası ve vatandaş, baba Mehmet Oktay'ın evine gelerek taziye ziyaretinde bulunuyor.

Behçet Oktay'ın amcasının oğlu Atilla Oktay,Behçet Oktay'ın intihar ettiğine inanmadığını, çünkü kuzeninin intihar edecek bir insan olmadığını kaydetti.

İNTİHARA İNANMIYORUZ
Behçet Oktay'ın 13 yıldan bu yana aynı görevi sürdürdüğünü hatırlatan Atilla Oktay, şöyle konuştu:

''O görevde bu kadar süre kalmak kolay değil. Çok da başarılıydı. İntihar edecek bir insan kesinlikle değildi. Olayı duyduğumuz zaman inanamadık. Çok üzgünüz. Hekimhan halkı çok üzgün. Behçet Oktay, en son şubat tatilinde buraya gelerek iki gün kalmıştı. Kendisiyle yaptığımız görüşmelerde her zamanki gibi çok neşeliydi. İntihar ettiğine inanmıyoruz. Çünkü intihar edecek bir insan değildi.''

Sayfa Yükleniyor...