Bekaroğlu'ndan yolsuzluk iddiası

Saadet Partisi İstanbul adayı Mehmet Bekaroğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin 8 milyon liralık bir inşaati, ihale yapmadan bir firmaya verdiği iddiasını video kaydıyla belgeledi.

Haberler - NTV Haber 26.02.2009 - 17:21

Bekaroğlu'ndan yolsuzluk iddiası

İstanbul'daki yolsuzluk iddialarına, bir yenisi daha eklendi. Saadet Partisi’nin İstanbul adayı Mehmet Bekaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 8 milyon liralık bir işin Gürhan İnşaat isimli yüklenici firmaya ihale yapılmadan verildiğini iddia etti ve iddiayı gizli kamera kaydıyla belgeledi.

Görüntülerde, firma yetkilisi, "Beni kurtların kucağına attınız, 700 milyar da onlara ödedik", "Cebindeki 8 trilyon lirayı bağla 8 ay sonra alabilirsen al" şeklinde ifadelerde bulunurken, Gürhan İnşaat yetkilisi, hem Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Başkanı Abdurrahman Uçak hem de daha yukarılarla irtibatta olduğunu söylüyor.

Bekaroğlu, “Bu kayıt İstanbul’da ihalelerin nasıl yapldığını, ihale olmadan nasıl iş verildiği ve belediyenin nasıl soyulduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor” derken, Cuma günü suç duyurusunda bulunacağı ifade etti.


YASADIŞILIK, TEHDİT, RÜŞVET...
Bekaroğlu, “Yasadışı bir iş yapılıyor. Rüşvet verdiğini itiraf ediyor. Bu kurtlar benim 600-700 bin liramı aldı diyor. ‘Burası siyasi bir yer her istediğinizi yapıyorum’ diyor. 8 trilyonluk bu olayda yasadışılık, tehdit, rüşvet var. İhalenin iş bittikten sonra yapıldığı görülüyor” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN'A SORULAR
Yolsuzlukta İstanbul Büyükşehir Belediye Başknaı Kadir Topbaş'ın siyasi sorumluluğu bulunduğunu savunan Bekaroğlu, Başbakan Erdoğan'a da bazı sorular sordu: Sayın Topbaş'ı adaylıktan çekecek misiniz? İçişleri Bakanı soruşturma izni verecek mi?

Esas yolsuzlukimar rantlarının dağıtımında yapıldığını belirten Bekaroğlu,  bunları da önümüzdeki günlerde açıklayacağını ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...