Bekçilik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı 20 Ocak  Çarşamba günü saat 14.00'da gerçekleşti. 2021 Bekçilik sınavı sonuçları ne zaman, nerede yayınlanacak? İşte tüm merak edilenler...

22.01.2021 - 13:06

Bekçilik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

16 Ocak Cumartesi günü İstanbul'da yapılması planlanan 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı, corona virüs (Covid-19) salgınının önlenmesi amacıyla alınan tedbirler doğrultusunda hafta sonu uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlamalarının devam etmesi nedeniyle 20 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleşti.

Adaylar, sınav giriş belgelerini 13 Ocak 2021 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden almaya başlamışlardı.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN, NEREDE AÇIKLANACAK?

Sınav soruları ve cevap anahtarları 22 Ocak 2021 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacak. 

Sınav sonuç bilgileri 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

SINAV CEVAPLARI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında;
[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...