İlişkili Haberler

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan NATO'daki skandala yönelik bir açıklama geldi.

Şırnak'ta konuşan Bozdağ, olayın büyük bir skandal olduğunu söyledi ve "Şu ana kadar dünyada ve NATO'da böyle rezalet görülmedi. Bu akçaklığı yapanlar cezalandırılmalıdır" dedi.

Türkiye'nin NATO’nun kurucu ve en güçlü ülkelerinden olduğunu söyleyen Bozdağ, şunları söyledi:

"NATO üyesi bir ülkenin kurucu lideri ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bugünkü yani son Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO tatbikatında düşman olarak resimlerinin seçilip hedefe konulması açık bir ifade ile büyük bir alçaklıktır. Bu alçaklığı yapanları şiddet ve nefret ile kınıyoruz. Bu olay göstermiştir ki, Türk milletinin Türkiye devletinin sevdalısı olan Türkiye’nin her alanda gelişmesi için gecesini gündüzünü birbirine katan liderleri sevmiyorlar.

Türkiye’ye düşmanlık edenler, Türkiye’yi sevenleri, kalkındırmak isteyenleri görmek istemiyorlar. Onlara karşı düşmanlıklarını gizleyemiyorlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yedi düvele karşı savaş verdi. Bir dünya onu yenmek istedi ama yenemedi. Aradan geçen yaklaşık yüzyıl sonra, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı da bir uluslararası işbirliğinin olduğunu görüyoruz. Bu işbirliği bir tatbikatta, düşman hedefi yapacak kadara onlara cesaret verdiğini görüyoruz.”