Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, görevi Sadullah Ergin'den devraldı. Bozdağ, Ergin'in halefi olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Bugüne dek yargıda pek çok reform yaptıklarını ifade eden Ergin, 4.5 yılda yaptıkları işleri yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın tamamlayacağını söyledi.

Ergin, sözlerine şöyle devam etti:

"2009'dan bugüne kadar deklare ettiğimiz Yargı reformu stratejisinin yüzde 75'i hayat geçti. Türkiye İnsan Hakları Mahkemesi'ne en çok şikayet edilen ikinci ülkeydi, artık 5. ülke.

Yargı sisteminde yapılan değişimlerinin sonuçlaırnın vatandaşları ulaşam bakımından bir beklentimiz varBundan sonra artık uzun yargılamadan kaynakalanan şikayetlerin azalmasını beklediğimiz bir döneme girdik. İnsan Hakları Mahkemesi'nde olumluya giden gelişmeleri beraber takip ettik. Ben 4.5 yıldır yaptıklarımız yapamadıklarımızı konusunda bir muhasebe yaptığımzda uapılan önemli çalışmalar aldı, sonuçlarını önümüzdeki günlerde alacağız. Görevi devralan arkadaşım bu işleri tamamlayacak"

Ergin'den sonra mikrofonu devralan Bekir Bozdağ, "Sadullah Bey'den çok şey öğrendim. Tarihi adımların altında Sadullah Bey'in imzası var. Onun halefi olmaktan gurur duyuyorum. Sayın Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyorum. Onların güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Zor bir yükün altına girdik, ama bunun da altından kalkacağımızı biliyorum" dedi.