İlişkili Haber

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

''UYDURMA BİR TARTIŞMA''

TRT Haber yayınında konuşan Bozdağ, ''Bu tamamen CHP'nin uydurduğu, CHP'nin değirmenine su taşıma hedefi güden, hükümeti ve AK Parti'yi haksız bir konuma itmeyi hedefleyen uydurma bir tartışmadır. Tartışmanın kaynağı da bizzat CHP'dir. Olmayan bir şey üzerinden varmış gibi bir algı yaratma gayreti ortaya çıkıyor'' değerlendirmesinde bulundu.

''ÖYLE ATLETLE KARAVAN İÇERİSİNDE FOTOĞRAF ÇEKTİRİP...''

Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafını da yorumlayan Bekir Bozdağ, ''Öyle atletle karavan içerisinde fotoğraf çektirip, 'halkın adamı' diye yandaş medyaya manşet yapılarak halkın adamı olunmuyor. Yaşantınızla, konuşmanızla, her türlü hal ve tutumunuzla halkın adamı olursunuz. Halk sizi kendi adamı kabul eder'' diye konuştu.

ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

Seçimlerin vaktinde yani 2019 yılında yapılacağını da belirten Bozdağ, ''Erken seçim yapma AK Parti döneminde zaten olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır'' ifadesini kullandı.

ABD ELÇİLİĞİ'NİN ADİL ÖKSÜZ'Ü ARAMASI

FETÖ'nün sözde ''Hava Kuvvetleri imamı'' olduğu belirtilen Adil Öksüz'ün, 15 Temmuz sonrası ABD Konsolosluğu tarafından aranmasını da değerlendiren Bekir Bozdağ, "ABD Konsolosluğu, fiilen kullandığı bu numarayı nereden biliyor?" ifadesini kullandı.