Atatürk Olimpiyat stadında gerçekleştirilecek U2 konseri için geri sayım başladı! U2’dan önce ise sahneye İngiltere’nin en önemli alternatif rock gruplarından Snow Patrol çıkacak.

İlişkili Haberler


Turnenin Avrupa ayağı 6 Ağustos’ta İtalya’nın Torino şehrinde başlıyor. Torino konserinin ardından turne Ağustos ayı boyunca Almanya, Danimarka, Finlandiya, Rusya ve Avusturya’daki konserlerle devam edecek. U2, 3 Eylül’de Atina’daki konserinin ardından, 360° Avrupa Turne’sinin 10. durağı olacak İstanbul’a gelecek. 6 Eylül Pazartesi akşamı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilecek U2 360° İstanbul konseri, 2010 yılının en büyük etkinliği olacak.

U2’nun 360° Avrupa Turnesi, Istanbul konserinin ardından İsviçre, Almanya, Fransa, Belçika, İspanya ve Portekiz’deki konserlerle devam edecek ve 8 Ekim’de Roma konseriyle sona erecek. Grubun ertelenen 360° ABD Turnesi ise 2011 yılında devam edecek.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Bono’nun, belindeki rahatsızlık sebebiyle ameliyat olmasıyla U2, turnenin Haziran ve Temmuz aylarında olması planlanan Amerika ayağını 2011 yılına ertelemişti. Arada geçen zamanda fizik tedavi gören Bono rehabilitasyon süreci boyunca Avrupa Turnesi için güç topladı.

Grubun menajeri Paul McGuinnes ve grubun gitaristi The Edge’in yaptığı açıklamalara göre Bono, hızlı bir iyileşme sürecinin ardından Avrupa konserlerine her zamankinden daha fazla hazır.

SAHNE KURULUMU 20 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR
360° sahne tasarımının kurulumu 20 Ağustos’ta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda başlayacak. Dünya üstünde şu ana kadar yapılmış en büyük konser prodüksiyonu olan 360° sahne tasarımı, konser alanında bulunan tüm izleyicilere her açıdan kusursuz bir görüntü sunabilmek için özel olarak hazırlandı.

Dev bir silindir video sistemiyle birbirine bağlanmış LED paneller ve 45 metreye ulaşan yüksekliğiyle sahne etrafında dönen metal köprü sistemi, müzikseverlere tam anlamıyla 360 derecelik bir görüş alanı sunacak. U2 360° İstanbul konseri, izleyicilere hayatları boyunca unutamayacakları bir tecrübe yaşatacak.

BİLET FİYATLARI 50 TL’DEN BAŞLIYOR
Live Nation tarafından Pozitif ve İKSV işbirliğiyle, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın katkılarıyla, 6 Eylül Pazartesi akşamı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşecek U2 konserinin biletleri, tüm Biletix satış kanalları, Babylon Gişe ve Garanti Paramatik’lerde satılıyor. Stadın her bölgesinden sahnenin rahatça izlenebileceği konserin bilet fiyatları 50 TL’den başlıyor.