Eşiyle Turunç beldesinden Marmaris'e giden Başkan Marmaris'in Turunç beldesi Belediye Başkanı Ali Fidan'ın kullandığı otomobile, arkadan gelen başka bir otomobilden tabancayla ateş açıldı.

3 kurşun isabet eden aracın lastiği patlarken, saldırgan olay yerinden kaçtı.

Fidan'ın haber vermesi üzerine gelen jandarma ve polis ekiplerince başlatılan operasyon kapsamında, zanlı D.A. kısa sürede güvenlik güçlerince yakalandı.

Olay yerinde gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Fidan, ''Eşimle birlikte kendi otomobilimizle İçmeler'e doğru giderken bizi sollayan araçtaki kişilerden birisi bize doğru 5-6 el ateş açtı. Ateş eden şoförün yanında oturan kişiydi'' dedi.

Saldırıyı gerçekleştiren kişileri tahmin ettiğini ve savcıyla paylaşacağını anlatan Fidan, kanunsuz iş yapanların karşısında olmaya devam edeceklerini ve bu olayın kendilerini yıldırmayacağını ifade etti.

Fidan ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini arayarak 'geçmiş olsun' dileklerini ilettiğini söyledi.

Fidan, ifade vermek için geldiği Turunç Jandarma Karakolu'nda yakınları, belediye çalışanları ve çok sayıda belde yaşayanı tarafından karşılandı. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ın yanı sıra CHP Marmaris İlçe Başkanlığı yöneticileri de beldeye gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bu arada, jandarma karakolu önüne çekilen Fidan'ın otomobilinin solunda iki kurşun deliği olduğu ve 1 kurşunun ise arka lastiğe isabet ettiği görüldü.

Saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen ve suç aleti tabancayla birlikte yakalanan şüpheli D.A.'nın ise Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki ifade işlemlerinin ardından yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.