Belediye başkanından ilçeye 'iftar yemeği' uyarısı

Bursa'nın Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, ilçede toplu iftarlar düzenlenmesiyle ilgili halka uyarılarda bulundu. Keskin, ''Son corona virüs vakaları, hemşehrimizin evlerinde vermiş oldukları iftarlardan kaynaklanmaktadır'' dedi.

Haberler - DHA 04.05.2020 - 12:05 | Son Güncelleme : 04.05.2020 - 12:19

Belediye başkanından ilçeye 'iftar yemeği' uyarısı

'nın Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, İçişleri Bakanlığı'nca alınan corona virüs tedbirleri kapsamında, toplu iftar ve sahurun yasaklanmasına rağmen ilçede kalabalık iftar programlarının düzenlenmesine tepki gösterdi.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin

"TAM 'BU İŞTEN KURTULDUK' DERKEN MAALESEF...''

Başkan Keskin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada halkı uyararak, şunları kaydetti: 

"Sevgili hemşehrilerim maalesef corona virüsle el ele iftar programlarına son zamanlarda ilçemize özellikle hafta sonlarında Bursa'dan çok sayıda vatandaşımızın geldiği gözlemlenmiş olup, corona virüs salgını ile ilgili vakalarda da artış olmaya başlamıştır. Tam 'Bu işten kurtulduk' derken maalesef yine pozitif corona vakalarla karşılaştık. İlçemizde görülen son corona virüs vakalarının sebebi hemşehrimizin evlerinde vermiş oldukları, Bursa'dan gelen vatandaşlarımızın da katıldığı iftarlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle hiçbir şekilde en yakınlarıyla bile iftar programı düzenlenmemesi ve misafir kabul edilmemesi önem arz etmektedir. Hem Bursa'dan gelen vatandaşlarımızın hem de mahallelerimizde oturan hemşehrilerimizin bu konuda hassas davranması gerekmektedir. Sizlerin de bu gibi durumları sıkı bir şekilde takip etmenizi, kaymakamlık, belediye veya kolluk kuvvetlerine bilgi vermenizi önemle istirham ederim."

Keles Kaymakamı Kübra Teymur ise, "Corona virüs tehdidine karşı mücadele kapsamında devletimiz her türlü tedbirleri almasına karşın ramazan ayında verilen iftar yemeklerinden dolayı devletimizin almış olduğu sosyal mesafe yasağına ters hareket edilmekte olup verilen iftar yemekleri dolayısıyla vakalarda da artış olmaktadır. Hayatlarınız bizim için değerlidir. Lütfen devletimizin aldığı yasaklara uyup bu ramazan ayında siz sevgili vatandaşlarımızın iftar yemeği düzenlememesi ve misafir kabul etmemesi, virüsle mücadelede büyük önem arz etmektedir. Lütfen sevdiklerinizle evinizde kalınız. Hayırlı ramazanlar" dedi.

Sayfa Yükleniyor...