Belediye işçileri otobüse el koydu

Adıyaman Belediyesi'nde çalışan işçiler, alacakları nedeniyle, avukat ve polis eşliğinde belediye otobüsüne sefer sırasında el koymak istedi. Şoför direndi ancak başarılı olamadı.

06.03.2009 - 01:43

Belediye işçileri otobüse el koydu

Adıyaman Belediyesi'nin işçilere borcu nedeniyle, içinde yolcu bulunan bir belediye otobüsüne icra yoluyla el koymak isteyen görevliler ile otobüs şoförü ve işçiler arasında tartışmalar yaşandı.

Adıyaman 2. İcra dairesi tarafından Adıyaman Belediyesi hakkında alınan icra kararını uygulamak isteyen icra dairesi memurları ile avukat Zeynep Saya, Atatürk Bulvarı üzerinde trafik ışıklarında yolcu indiren Adıyaman Belediyesi'ne ait otobüse,  belediyenin işten çıkardığı işçilere ait ödenmemiş borcundan dolayı el koymak istedi.

İcra memuru ve avukatı karşısında gören belediye otobüs şoförü, bir süre şaşkınlık yaşarken, otobüsü görevlilere teslim etmek istemedi.

Belediye işçilerinin abluka altına aldığı otobüsün hareket edememesi nedeniyle otobüs şoförü, aracı işçilerin üzerine sürmeye çalıştı. İşçilerin yaşanan arbedede otobüs şoförünü araçtan indirmek istemesi ve otobüsü sallaması üzerine olay yerine gelen polis ekipleri duruma müdahale etti.

Vatandaşların da şaşkınlıkla izlediği olayın sonunda icra memurları ve avukat Zeynep Saya, polis gözetiminde otobüse binerek, olay yerinden ayrıldı.

Yetkililer, belediye mevsimlik işçilerinin alacakları nedeniyle Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan'ın makam aracı da dahil olmak üzere toplam 9 araca icra müdürlüğü tarafından el konulduğunu belirttiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...