AK Partili belediye meclis üyesinden alacak kurşunu

Gaziantep'te Karkamış Belediyesi meclis üyesi olan AK Partili Ali İhsan T. alacak meselesi nedeniyle kavgalı olduğu kişiyi vurarak yaraladı.

DHA 27.02.2017 - 12:07 | Son Güncelleme : 27.02.2017 - 12:08

gaziantep  silah.jpg

Gaziantep'te, Karkamış Belediyesi meclis üyesi olan AK Partili Ali İhsan T., alacak meselesi yüzünden husumetli olduğu 36 yaşındaki Mustafa Yıldıray Köse'yi tabancayla bacaklarından vurdu.

Olay, sabah saatlerinde Öğretmenevleri Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; Ali İhsan T. alacağı olan parayı Mustafa Yıldıray Köse'den istemek için evine gitti.

İsteğine olumsuz yanıt alan Ali İhsan T. ile Köse arasında başlayan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Ali İhsan T.'nin yanındaki tabancayı çekmesiyle, Köse kendisine ait otomobile binerek kaçmaya çalıştı.

Ali İhsan T. de plakası öğrenilemeyen hafif ticari araçla Köse'yi bir süre kovaladı. Köse, kaçmaya çalışırken Ahmet Turan Ertuğ Caddesinde park halindeki otomobillere çarparak durdu.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Peşinden gelen Ali İhsan T. de yanındaki tabancayla Köse'nin otomobilinin camını kırarak ateş ettikten sonra kaçtı. Silah seslerini duyanların haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri bacaklarından yaralanan Köse'yi, Şahinbey Eğitim ve Uygulama Hastanesi'ne götürdü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan Köse'nin genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

GÖZALTINA ALINDI

İhbar üzerine olay yerine gelen polis görgü tanıkları ve Mobese kameralarının kayıtlarını inceleyerek Ali İhsan T.'nin kaçtığı aracın plakasını tespit etti. Polisler, bir süre sonra Ali İhsan T.'yi olay yerine yakın bir bölgede yakalayarak gözaltına aldı ve sorgulamak üzere Asayiş şube Müdürlüğü'ne götürdü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Sayfa Yükleniyor...