Meral Akşener: Belediyeleri kaybederse kendisine bir çeki düzen vermesi gerekecek

TBBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İyi yönetirseniz kalırsınız, krize götürürseniz gidersiniz. Millet getirir millet götürür. 31 Mart'ta da böyle olacak. Cumhurbaşkanı zaten görevine devam edecek ama belediyeleri kaybederse kendisine bir çeki düzen vermesi gerekecek" dedi.

ntv.com.tr 08.01.2019 - 10:10

Meral Akşener: Belediyeleri kaybederse kendisine bir çeki düzen vermesi gerekecek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor. 

Akşener, "İyi yönetirseniz kalırsınız krize götürürseniz gidersiniz. Millet getirir millet götürür. 31 Mart'ta da böyle olacak. Cumhurbaşkanı zaten görevine devam edecek ama belediyeleri kaybederse kendisine bir çeki düzen vermesi gerekecek" dedi. 

Meral Akşener belediye başkan adaylarını açıkladı.

"Sayın Özhan türemiş Aksaray Belediye başkan adayımız, Sayın Zühtü Bahadır Bayraç Karaman Belediye başkan adayımız, Sayın Mete Özdemir Ardahan Belediye başkan adayımız, Sayın Yunus Özyıldırım Bayburt belediye başkan adayımız, Sayın Ahmet Nahçacıoğlu Kilis Belediye başkan adayımız, Sayın Ahmet Özgür Siirt belediye başkan adayımız, Sayın Ömer Küçük Düzce belediye başkan adayımız. Allah yolunuzu açık bahtınızı açık etsin"

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle;

"Türkiye 2018'e nereden başladı ve nereye geldik. En önemli siyasi olay 24 Haziran seçimleriydi. İYİ Parti milletin meclisinde yerini aldı. Türkiye uçacak dediler, bütün kararların bir kişinin aldığı, meclisin saf dışı bırakıldığı sistemi Türkiye'nin bekasının geleceği olarak anlatıldı. Görünen köy kılavuz istemiyor. O günlerde Demokrat Parti'ye burun kıvıran statüko bugün İYİ Parti'ye burun kıvırıyor. Türkiye'nin 1950'deki atılıma bir iktidar değişimine ihtiyaç var. İYİ Parti işte o vakti gelendir. İktidarlar değişimi hep bir tehdit olarak görmüşlerdir. Bugün yaşadığımız sıkıntıların sebebi değişim talebinin iktidar tarafından ertelenmesidir"

"HER ŞEYİ HAKKIYLA BİLEN ANCAK ALLAH'TIR"

"Size adam var desem en iyi doktordan daha iyi tedavi yapar, hem en iyi hakimden daha iyi yargılar, en iyi müzisyenden daha iyi müzik yapar her şeyin en iyisini o yapar. Her şeyi hakkıyla bilen ancak Allah'tır. Biz ilk günden bu hakikati haykırdık."

"Mutfakta yangın var. Türkiye'yi düze çıkarak planlarımız hazır. Bizim milletin mutluluğundan başka derdimiz yok"

"2018'de 'al papazı ve papazı' dediler. 'Bu papazı kimse alamaz' dediler sonra bindirip uçağa gönderdiler."

"Milletimi ayrıştıran her kim olursa olsun dış güçlere hizmet ediyordur."

"ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM BİR BEKA MESELESİ DEĞİLDİR"

"Önümüzdeki seçim bir beka meselesi değildir. Muhtarlarımız, belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz hepsi bu. Herkes güzel gönlüne yatan adaya destek versin."

"16 yıl aradan sonra enflasyon yine yüzde 20'lerin üstüne çıktı, işsizlik rekor kırıyor, krizi durdurmak için ciddi bir çalışma ve program yok. Pansuman tedbirlerle seçime kadar oyalamaya çalışmayın. Atlattık, dengeledik, hedeflere ulaştık diyorlar ama pazara çıkınca durum böyle değil. Çarşıya pazara çıkanlar o günü atlatmanın derdinde. Damat ekonomiden zerre kadar anlamıyor. Ama bu şartlarda ayakta kalabildiği için milletimizin her ferdi vallahi billahi bunların hepsinden daha iyi ekonomist. Bu pahalılıkta üç kuruş parayla ev geçindirmek neymiş, çocuk nasıl okutulurmuş damat gelsin milletimizden öğrensin. Ama damat çok iddialı, atlattık, dengeledik bir de hedefleri tutturduk demez mi? Dolar tahminin 4 liraydı yıl sonunda dolar 5.4 lira. Sen bir pazara çıksana, markete gitsene. Şampiyonluk vadedip bitime iki hafta kala kesin küme düşeriz diyorsunuz. 1 Ocak 2018'de bir dolar 3.76 liraydı bugün 5.4 lira. Papaz yok, ambargo yok, Trump'tan tweet yok, Putin'den tehdit yok. Demek sorun iktidardaymış. Ama haksızlık etmeyelim, bir avuç para babası büyüdükçe büyüdü."

"TEK BİR YANLIŞ KARARLA 230 MİLYAR PARAMIZI KAYBETTİK"

"Suriyeli sığınmacılar için 40 milyar dolarımızı harcadık. Yani tek bir yanlış kararla 230 milyar paramızı kaybettik. Bu para cebinize giren her 100 liranın 25 lirasıdır. Suriye'nin 2018 yılı bütçesi 8 milyar dolar. Biz 40 milyar dolar harcıyoruz 4 milyon Suriyeli için"

"Köprülere yüzde 45 zam yaptılar. Yollarla beraber köprülerden geçen araç başına 135 lira alıyorlar. Milletimiz geçmeyen araç başına da 238 lira kesesinden ödüyor. Kamu-özel sektör işbirliği ile 1996-2001 yılları arasında 67 proje gerçekleşti. Yatırım bedeli 11.1 milyar dolar. 457 milyon dolar şirketlerin kar oranı. Yani yüzde 4 kar ettiler. 2003-2017 dönemindeyse toplam 158 proje yapıldı. Yatırım bedeli 50.5 milyar dolar. Bu projeleri yapan şirketler sözleşme süreleri sonunda 72.7 milyar dolar kar edecekler. Yatırım bedeli 50 milyar dolar. Yüzde 143 kar. Üstelik bunlar kazandıklarından vergi de vermiyorlar. Vergi borçları bir kalemde silindi. Yoksa bu beşli sizi tehdit mi ediyor? Her dediklerini yapıyorsunuz."

"GELİRİNİ ALIP BORCUNU TÜRK MİLLETİNE BIRAKTI"

"Türk Telekom özelleştirilmeden önce yıllık 2.1 milyar dolar kar ediyordu. Acemice özelleştirdiler. Bugün Türk bankalarına tam 5 milyar dolara yakın borç bıraktı. Yabancı grup şirketin içini boşalttı, gelirini alıp borcunu Türk milletine bıraktı."

"Yazlık sarayı için 50 bin ağaç kestiren zihniyetin çevrecilikle ne işi olur? Poşete verilen 25 kuruşun 15 kuruşunu bakanlık alıyor"

"Milli Savunma Bakanlığımızın yüz akı olan Arifiye'deki bakım fabrikamız özelleştirilme kapsamına alındı. Satılmak istene fabrika Türk ordusunun bir birliğinden farklı değildir. Bu girişim özelleştirilmeyle ilgili kanuna aykırı bir iştir. Kanun stratejik öneme sahip yerleri özelleştirmeden muaf tutar."

"BELEDİYELERİ KAYBEDERSE KENDİSİNE BİR ÇEKİ DÜZEN VERMESİ GEREKECEK"

"Yol yaptınız ama 3 yapılacak parayla 1 tane yaptınız. Köprü, havaalanı yaptınız ama 1 yerine 5 liraya yaptınız. İyi yönetirseniz kalırsınız krize götürürseniz gidersiniz. Millet getirir millet götürür. 31 Mart'ta da böyle olacak. Cumhurbaşkanı zaten görevine devam edecek ama belediyeleri kaybederse kendisine bir çeki düzen vermesi gerekecek."

Sayfa Yükleniyor...