'Belki bir gün bir film gelir...'

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz, Adıyaman-Nemrut Uluslararası Film Günleri etkinliğiyle sineması olmayan Adıyaman'da 100 bin kişiye sinema keyfi yaşatmayı hedeflediklerini belirtti.

Anadolu Ajansı 29.09.2009 - 14:19

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz, Adıyaman-Nemrut Uluslararası Film Günleri etkinliğiyle 100 bin kişiye sinema keyfi yaşatmayı hedeflediklerini belirtti.


Prof. Dr. Gündüz, bu yıl ikincisini düzenledikleri Uluslararası Film Günleri'nin ''Güneşi Gördüm''ün gösterimiyle başladığını söyledi.

Etkinlik kapsamında yazlık sinema düzenine dönüştürülen tırla il merkezi, tüm ilçeler ve Nemrut Ören Yeri'nde film gösterimleri yapacaklarını bildiren Prof. Dr. Gündüz, ''18 gün sürecek Adıyaman-Nemrut Uluslararası Film Günleri etkinliğimizle 100 bin kişiye sinema keyfi yaşatmayı hedefliyoruz'' dedi.

Adıyaman Üniversitesi olarak kentte kültürel ve sanatsal yaşamın hareketlenmesine katkıda bulunmaya büyük önem verdiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Gündüz, şunları kaydetti: ''Adıyaman ve ilçelerinde sinema yok. Oysa son 10 yıl boyunca Türk filmlerinin dünya ölçeğinde ilgiyle karşılandığını biliyoruz. Bu filmlerle halkımızı nostaljik şekilde yazlık sinema düzeniyle buluşturmak istedik.

Etkinliğimizde, SODES ile Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle edindiğimiz gezici sinema tırını kullanacağız. Projemizle Adıyaman'da daha önce hiç sinemaya gitmemiş, hele de gençleri düşünecek olursak yazlık düzende hiç sinema izlememiş yaklaşık 100 bin nüfusa ulaşabileceğimize inanıyoruz.''

Gündüz, Türk sinema sanatına destek olmak amacıyla rektörlük hizmet binalarında sinema açacaklarını, burada 1 lira karşılığında film izleteceklerini bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...