Ben Bu İşte Ustayım yakında başlıyor

NTV Radyo’nun büyük ilgi gören bilgi ve genel kültür yarışması Ben Bu İşte Ustayım, yeni yarışmacılarını bekliyor.

04.02.2014 - 14:17

Ben Bu İşte Ustayım yakında başlıyor

Yeni sezonda da deneyimli haberci Hüseyin Sükan'ın sunacağı yarışma için başvurular alınmaya başladı.

Yarışmacı olmak isteyenlerin ntvradyo.com.tr adresindeki elektronik başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Yarışma, Nisan’dan itibaren yayınlanmaya başlayacak.

NASIL BİR YARIŞMA?
Ben Bu İşte Ustayım'da, yarışmacılar hem kendi seçtikleri, usta olduklarını düşündükleri bir konudaki sorulara hem de genel kültür sorularına yanıt vermeye çalışıyor.Yarışmacılardan, iki dakika boyunca mümkün olduğu kadar çok soruya doğru yanıt vermeleri isteniyor.

Yarışmanın para ödülü yok. Ama kombine müze kartları, kitap setleri, kültür turları gibi bilgi ve genel kültürü geliştirecek hediyeleri var yarışanlara...

İLK SEZONDA NELER OLDU?
Ben Bu İşte Ustayım’ın ilk sezonu Kasım-Mayıs 2013 yayın döneminde mikrofona geldi. Yüzlerce kişi başvurdu. Yarışanlar arasında master öğrencileri, öğretmen, öğretim görevlileri, tarihçi, bilim insanı ve hukukçular vardı. Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter, futbol kuralları, The Big Bang Theory dizisi, 20. Yüzyıl Türkiye Tarihi, Türk halk müziği, Zeki Demirkubuz’un hayatı ve filmleri, Ferhan Şensoy’un hayatı, oyunları, filmleri gibi başlıklar, yarışmacıların yarışmak istedikleri uzmanlık alanlarından bazılarıydı. 16 haftanın sonunda ‘usta’, tarih öğrencisi Cengiz Yolcu oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...