Ben onu öldürmeseydim, eşim beni öldürecekti

Gaziantep’te daha önce kendisini kaçıran ve yeniden görüşmek için tacizde bulunan Ali Kalkan’ı bıçaklayarak öldüren Nafiye Kaçmaz, "Ben onu öldürmeseydim, eşim ve ailem beni öldürecekti" dedi.

22.11.2011 - 17:24

Ben onu öldürmeseydim, eşim beni öldürecekti

Dün öğle saatlerinde Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminali girişinde, Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nden gelen Kahramanmaraşlı 43 yaşındaki Ali Kalkan’ı sırtından 2 bıçak darbesiyle öldüren Diyarbakırlı evli 43 yaşındaki Nafiye Kaçmaz Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinde şunları söyledi:

"Ali Kalkan 2 yıl önce beni Nevşehir’e kaçırdı. Türkiye’ye beni rezil etti. Dün de telefonla arayıp Gaziantep’e geldiğini ve yeniden görüşmek istediğini söyleyince ben de otogarda beklemesini söyledim. Sonra oraya gidip bıçaklayarak öldürdüm"

Sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Kaçmaz, çıkışta kendisine "Niçin öldürdün" diye soran gazetecilere, "Ben onu öldürmeseydim, eşim ve ailem gelip beni öldürecekti. Benim nerede olduğumu Diyarbakır’daki muhtarımıza bile sormuş. Gece gündüz beni aramış" diye cevap verdi.

Bu arada Avukat Cengiz Gökçek Devlet hastanesi’nde otopsisi yapılan Ali Kalkan’ın cenazesinin, yakınları tarafından halen alınmadığı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...