Enis Berberoğlu: Benden suçlu ve itirafçı çıkmaz

CHP İstanbul Milletvekili Berberoğlu, tutuklu bulunduğu cezaevinden avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada "Hiçbir halde benden suçlu, iftiracı ve ortada bir suç olmadığı için itirafçı çıkmaz'' dedi.

DHA 14.08.2017 - 18:01 | Son Güncelleme : 14.08.2017 - 18:08

Enis Berberoğlu: Benden suçlu ve itirafçı çıkmaz

MİT TIR'ları davası kapsamında tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, basında çıkan bazı haberlerle ilgili "Rivayet kipiyle aktarılan hususlarda yanılma veya yanıltma yoksa kötü niyet vardır" ifadesini kullandı.

Avukatları aracılığıyla açıklama yapan Berberoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Haksız ve hukuksuz mahkeme kararı ile 2 aydır bir koğuşta tek başıma kalıyorum. Görüştüğüm kişiler, beni ziyarete gelen 50 kadar CHP'li milletvekili ile avukatlarımdan ibarettir. Bu görüşmelerin tamamında neler konuşulduğu kendilerine sorulabilir. Ama hepsinde hukuki durumumu anlattığımı, adaletten umudumu kesmediğimi söylediğimi hatırlıyorum. Rivayet kipiyle aktarılan hususlarda yanılma veya yanıltma yoksa kötü niyet vardır. Son olarak şunu söylemeliyim ki, adaletin tecelli etmesi engellenebilir, hukuken aklanmam gecikebilir, çektiğim eziyet uzayabilir. Ama hiçbir halde benden suçlu, iftiracı ve ortada bir suç olmadığı için itirafçı çıkmaz. Bu konuda başka bir açıklama yapmayacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum."

Sayfa Yükleniyor...