Cem Yılmaz, geçen yılki başarılı yönetiminin gördüğü büyük ilgi üzerine Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı yeniden yönetiyor. Yılmaz bu 'Özel Konser'in provasındayken Gürer Aykal'la birlikte Gece Gündüz'ün konuğu oldu. Yılmaz'ın esprilerinden bazıları şunlar:

Cem Yılmaz: İkinci kez ameliyat oldum, klasik müzik adına. Ama bir sıkıntı yok. Her şey o kadar olumlu gibi bir rüyada gibiyim.

Gürer Aykal: Cem olağanüstü bir yetenek. Ben bir yıl daha onunla yönetirim, sonra kendi başına yapacak.

Yılmaz: Ben başka insanları motive etmek için buradayım, böyle özel günlerde vakfa büyük bir fayda sağlanıyor

Aykal: O söylemiyor ama Cem'in yaptığı konser sayesinde 12 öğrenciye yurt dışında eğitim sağladık. Cem'in bize kazandırdığı parayla oldu bu.

Yılmaz: Borusan Özel Konseri geliriyle geleceğin uluslararası sanatçıları yetişiyor. Geçen sene söylemiştim. Orkestraları o kadar pahalı ki, kendileri ne kadar kıymetli düğünün artık...

Aykal: Bu yılın geçen seneden farkı repertuar ama daha da önemlisi Cem'in performansı.

Yılmaz: Aslında bu orkestranın ne kadar iyi olduğunu anlatıyor.

Yılmaz: Seyirci de çok iyi. Klasik müizğin zaten seyircisi var, benim seyircimde araya karışıyor işte. Şaka konusunda temkinliyim, geceye halel getirmemeye özen gösteriyorum. Zaten benim burada olmam bir şaka değil mi?

Yekta Kopan: Seneye de Cem Yılmaz olacak mı?

Aykal: Cem buna devam eder, ben şef olduğum sürece kendisi de istiyorsa burada olacak.

'OLURSAN ŞEF'
Yılmaz: Tabii, Gürer Aykal onursal şef, ben 'olursan şef'...

Yekta Kopan: Cemal Reşit Rey de repertuarda var, nasıl karar verdiniz?

Yılmaz: Lütfi Kırdar'dayız, Cemal Reşit Rey de yakın diye...

Kopan: Stand-up gösterin gizlice kaydedilmiş...

Yılmaz: Bu bir medeniyet meselesi, beni yalnızca üzüyor. İnsanların korsanla ilgili bu kadar rahat bir şekilde davranması utanç verici. Fikir sanat hakları diye bir şey var. Fikir var, sanat var ama hakları da olursa iyi olur.