'Benim çocuğum ne için öldü?'

Osmaniye'de şehit polis memuru Emre Yalçın'ın annesi Zübeyde Yalçın, oğlunun Devlet Övünç Madalyası ve beratını almak için çıktığı kürsüde, "Hakkımı helal etmiyorum. Çanakkale şehitlerinin karşısında bir düşman vardı. Benim çocuğumun karşısında kim var? Ne için öldü?' diye tepki gösterdi.

Haberler 18.03.2013 - 19:53

'Benim çocuğum ne için öldü?'

Cebelibereket Kültür Merkezi'nde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma ve Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'ni saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Ardından Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, bir konuşma yaptı. Vali Cerrah daha sonra, şehit ailelerine, Cumhurbaşkanı adına madalya ve beratlarını verdi. Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde 26 Temmuz 2010'da polis otosuna düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 4 polisten şehit polis memuru Emre Yalçın'ın madalya ve beratını 12 yaşındaki oğlu Hamza Batuhan aldı.

Şehidin annesi Zübeyde Yalçın, oğlunun madalyasını almak için çıktığı sahneden ayrılırken, açılım sürecini ve Abdullah Öcalan'la yapılan görüşmeleri protesto etti. Zübeyde Yalçın, "Hakkımı helal etmiyorum. Çanakkale şehitlerinin karşısında bir düşman vardı. Benim çocuğumun karşısında kim var, ne için öldü? Yazıklar olsun hepinize, nasıl şehit ailelerisiniz, hiçbirinizin sesi çıkmıyor" dedi.

Sinir krizi geçiren şehit annesi Zübeyde Yalçın'ı, korumalar salondan çıkarırken, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara da şehit annesini teskin etmeye çalıştı.

Sayfa Yükleniyor...