Amasra ilçesinde yaşayan 41 yaşındaki Erdem Yalçın, kent merkezindeki mağazadan 20 gün önce eşi ve kızına bot aldığını söyledi.

Yalçın, "Eşim ve kızıma aldığım ayakkabıları internette yer alan zehirli ayakkabı fotoğraflarıyla karşılaştırdığımda markasına, dikişine, etiketine kadar birebir aynısı olduğunu fark ettim ve mağazaya iade ettim" dedi.

Yalçın, şunları kaydetti: "Aldığım ayakkabıları mağazaya iade ettim ve ücreti geri aldım” dedi.

Eşi ve kızının 15-20 gün ayakkabıları kullandıklarını belirten Yalçın, büyük korku yaşadıklarını ifade etti.

Yalçın, “Eşim de 5 aylık hamile. Eğer, başımıza olumsuzluk gelirse kesinlikle firmadan şikayetçi olacağım. İşin parasında değilim, inşallah başımıza bir sağlık sorunu gelmez. Ayrıca firma, mağazada satmayı bıraktığını ve toplattığını söylediği ayakkabıların aynısını internet sitesi üzerinden satmaya devam ediyor” dedi.

Mağaza yetkilileri de ayakkabıları yaklaşık bir ay önce satmaya başladıklarını, müşterilerin zehirli ürünlerle benzerlik kurması üzerine satıştan vazgeçtiklerini ve toplama kararı aldıklarını söyledi.

İade işlemlerinin sürdüğünü dile getiren mağaza yetkilisi, şöyle konuştu: “Müşterilerin ön yargısını kırmak, kafalardaki soru işaretlerini gidermek ve mağazalarımızın adının böyle bir olayla anılmaması için ayakkabıları satmama ve geri toplama kararı aldık. Şu anda İstanbul, Düzce, Bolu, Bartın, Zonguldak ili ve ilçelerinde bulunan 15 mağazamızdaki ürünleri firmaya gönderiyoruz. Bunun yanında satışını yaptığımız ürünleri de müşterilerimizi telefonla arayarak durumu anlatıp iade edebileceklerini söylüyoruz. Bu şekilde ulaşabildiğimiz müşterimize ulaşacağız."

Yetkililer, satın alınan ve satılan söz konusu ayakkabıların net adedini bilmediklerini dile getirdi.