Berivan’dan mektup var

Polise taş ve slogan attığı gerekçesiyle 8 yıl hapse çarptırılan 15 yaşındaki Berivan bir mektup yazarak demir parmaklıklardan kurtulmak istediğini söyledi.

28.01.2010 - 17:32

Berivan’dan mektup var

Polise taş ve slogan attığı gerekçesiyle yaklaşık 8 yıl hapis cezasına çarptırılan Berivan'dan mektup var.


15 yaşında yaşının yarısından daha fazla hapse mahkum olan Berivan, Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nden kurtulmak istiyor.

Mektubun sahibi henüz 15 yaşında ancak cezaevinden 23 yaşında çıkacak. Çünkü mahkeme Berivan'ı Batman'da bir gösteride polise taş attığı ve slogan attığı iddiasıyla hapis cezasına çarptırdı.

4 aydır cezaevinde olan Berivan, mektubunda şöyle diyor: "Buradan çıkmak istiyorum. Ailemin yanında olmak istiyorum. Burada hep ağlıyorum, buraya hiç alışamadım."

Mektubunun her satırında suçsuz olduğunu söyleyen Berivan şöyle devam ediyor: "Ailemle Batman'a tatile gelmiştik. Bir yürüyüş oldu ve ben yakalandım. 9 Ekim'den beri cezaevindeyim, canım çok acıyor, ailemi çok özledim. hayatım boyunca ilk defa cezaevine girdim. yapmadığım bir suçtan dolayı burdayım. çıkıp okumak istiyorum.”

Mektubun arka sayfasına kalp, ağaç ve gül resimleri çizen Berivan, sayfayı "özgür olmak istiyorum" yazısıyla donatmış.

Berivan yargılandığı davada teyzesine gitmek isterken bir toplanma olduğunu gördüğünü, merak edip ortaya giderken polis tarafından gözaltına alındığını söylemişti. Minik kız polisin kendisini dövdüğü için suçlamaları kabul ettiğini ama suçunun olmadığını söylemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...