Berk bebek toprağa verildi

Annesinin bırakıp tatile gitmesi nedeniyle açlık ve susuzluktan ölen 2 aylık Berk bebeğin cenazesine Gölcüklüler sahip çıktı. Annesi Seçil Müge Doğanay da cenazeye katılmak istedi, ancak savcılık izin vermedi.

05.11.2013 - 16:39

Berk bebek toprağa verildi

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde bir ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan 34 yaşındaki Seçil Müge Doğanay'ın dünyaya getirdiği ve ölüme terk ettiği 2 aylık bebeğini Cenaze aracıyla Devlet Hastanesi’nden alınıp Teyfik Hoca Camii’ne geterildi.

Cenazeye Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ile birlikte çok sayısa Gölcüklü katıldı. halen Gebze Cezaevi'nde bulunan anne Seçil Müge Doğanay'ın da cenazeye katılmak istediği, ancak annenin 'günvenliği tehlikeye düşebilir' gerekçesiyle cenazeye katılmasına izin verilmediği belirtildi.

Gölcük'te sınıf öğretmenliği yapan Seçil Müge Doğanay, iddialara göre Adana'da Çevik Kuvvet Ekibinde görev yapan bir polis memuru ile ilişkiye girmesi sonucu Berk adını verdiği bir bebek dünyaya getirdi.

Kurban Bayramı tatili öncesinde anne Seçil Müğe Doğanay, 2 aylık bebeğini evde yanlız bırakarak 9 günlüğüne Adana'ya yakınlarının yanına tatile gitti. Bebek ise açlık ve susuzluktan öldü. Adana'dan Gölcük'e gelen Seçil Müge Doğanay, verdiği ifadelere göre ölmüş olan bebeğinin karnını doyurmaya çalıştı, hareket etmeyince de Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne götürdü. Bebeğin birkaç gün önce ölmüş olduğunu gören doktorlar hemen duruma el koydu.

CENAZEYE GÖLCÜKLÜLER SAHİP ÇIKTI
Cenazeyeye Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü Bekir Yumlu, İl Müdür Yardımcısı Serafettin Öztürk, İlçe Müdürü Selim Gençer, Gölcük Muhtarlar Derneği ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenazeye katılan Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, "Bu 15 günlük süreçte aileden herhangi biri bebeğimize sahip çıkmadığı için devlet olarak elbette sahiplendik. Bu bebek bizim içimizi yaktı hepimizin içini yaktı. Gölcük'ün bebeği oldu hepimizin bebeği oldu" dedi.

Cenaze namazının ardından bebek defnedilmek üzere Gölcük 17 Ağustos Mezarlığı'ndaki kimsesizler mezarlığında toprağa verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...