Berkin için karne eylemi

Gezi Parkı olayları sırasında başına isabet eden gaz kapsülü sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan için ailesi, "karne" eylemi yaptı. Elvan ailesi, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne boş karne ve siyah çelenk bıraktı.

Anadolu Ajansı 13.06.2014 - 16:10

Berkin için karne eylemi

Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan, babası Sami Elvan ile dayısı Kenan Düzen, Şişli Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk ve boş karne bıraktı.

Sami Elvan, olayın üzüntüsünü aile olarak hala yaşadıklarını belirterek, "Berkin'i okullarda öğretmenler 'yok' yazmıyor, öğrenciler Berkin'i soranlara 'ekmek almaya gitti, gelecek' diyorlardı. Yüzlerce bebeğe 'Berkin' ismi veriliyordu" dedi.

Berkin Elvan'ın yaşam hakkının kolluk kuvvetlerince gasp edildiğini söyleyen Sami Elvan, "Berkin Elvan daha çocuk yaştayken hayatını kaybetti. Bugün okullar yine kapanıyor. Tam bir yıl doldu. Berkin bu bir yıl boyunca eve dönmedi, okula gitmedi" diye konuştu.

Gözyaşlarına hakim olamayan Sami Elvan, açıklamasını yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Anne Gülsüm Elvan, binadaki yetkililerin doldurması için sembolik boş karne ile siyah çelengi içeriye bırakmak istedi.

Yetkililerin ilk etapta içeri girmesine izin vermediği aile, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Talat Atay'ın araya girmesiyle binaya alındı. Atay ile bir süre görüşen aile, daha sonra binadan ayrıldı.

Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı’nda ekmek almaya giden Berkin Elvan, gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

Berkin, 269 gün hastanede komada kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...